Զարգացման հայկական բանկը բոլոր նրանց, ովքեր խուսափում են վարկի տրամադրման բարդացված գործընթացներից և ցանկանում առավել արագ ստանալ անհրաժեշտ գումարը, առաջարկում է նոր «Պարզեցված» չվերականգնվող քարտային վարկային գիծ: Վարկի տրամադրումը հիմնված է հաճախորդի վարկունակության պարզեցված ընթացակարգով գնահատման վրա և այն հաճախորդների համար է, ովքեր ունեն կայուն եկամուտ և դրական վարկային պատմություն:
Բանկը «Պարզեցված» չվերականգնվող քարտային վարկային գիծը տրամադրում է մինչև 7 մլն դրամին համարժեք ԱՄՆ դոլարով կամ եվրոյով, մինչև 7 տարի մարման ժամկետով՝ անշարժ գույքի գրավադրմամբ:
Զարգացման բանկի Վարկավորման և ներդրումների վարչության ղեկավար Սարգիս Խաչատրյանի խոսքով, ֆիզիկական անձանց հնարավորություն է ընձեռվում տրամադրման արագության և պահանջվող թղթաբանության սակավության շնորհիվ հաշված օրերի ընթացքում ստանալ վարկը՝ կենցաղային խնդիրները լուծելու համար:
«Ընդ որում, վարկի համար սահմանված տոկոսադրույքները և վարկի տրամադրման հետ կապված այլ ծախսերը բանկը հնարավորինս նվազեցրել է, այդ թվում՝ անշարժ գույքի գնահատման և ապահովագրման ծախսեր, ինչպես նաև վարկային հայտի ուսումնասիրման վճարներ չեն պահանջվում: Շատերի համար էական կարող է լինել այն, որ վարկը տրամադրվում է երկարաժամկետ, ինչը զգալիորեն թեթևացնում է մարումների բեռը»,- նշել է նա:

Армянский банк развития предлагает «Упрощенные» невозобновляемые кредитные линии физическим лицам, которые избегают ненужных сложностей и желают максимально быстро получить необходимую кредитную сумму. Кредит предоставляется на основе упрощенной процедуры оценки кредитоспособности заемщика и предназначен для лиц со стабильным доходом и положительной кредитной историей.
Банк предоставляет «Упрощенные» кредитные линии в долларах США или евро в эквиваленте до 7 млн драмов, со сроком погашения до 7 лет под залог недвижимости.
По словам руководителя Управления кредитования и инвестиции банка Саркиса Хачатряна, благодаря скорости предоставления кредита и необходимой минимальнойдокументации, клиенты смогут получить нужную им сумму в течение считанных дней.
«Помимо этого, Банк снизил годовые процентные ставки кредитов, а также некоторые затраты, связанные с предоставлением кредита. Отсутствуют также расходы по оценке и страхованию заложенной недвижимости, не установлена также плата на рассмотрение заявления и штраф за досрочное погашение кредита.
Для многих важен тот факт, что кредит долгосрочный, что значительно снижает нагрузку его погашения», – отметил он.