27 Հուլիս 2015 - 12:31 AMT
Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ու հարձակվող Պիեռ-Էմերիկ Օբամեյանգը հաստատել են թիմում մնալու իրենց որոշումը: Այս մասին գրում է Transfermarkt-ը:
«Դորտմունդում մնալու որոշումն իմն է, շատ նպատակներ ունեմ, ուստի մտադիր եմ ամեն ինչ անել՝ ապացուցելու, որ լավ ֆուտբոլիստ եմ», – ասել է Մխիթարյանը:
Վերջին շրջանում իտալական լրատվամիջոցները հաճախ էին անդրադառնում Մխիթարյանին, շրջանառվում էին ֆուտբոլիստի` «Յուվենտուս» կամ «Ռոմա» տեղափոխվելու մասին լուրեր: Ըստ բրիտանական տրանսֆերային ընկերության 2015-ի տվյալների՝ Հայաստանի ազգային հավաքականում ամենաբարձր տրանսֆերային արժեքն ունի Մխիթարյանը (18,48 մլն ֆունտ ստեռլինգ): Ի դեպ, այն նվազել է. 2013 -ին Մխիթարյանի տրանսֆերը կազմում էր մոտ 24,2 մլն ֆունտ: Օբամեյանգի տրանսֆերային արժեքը €19.000.000 է 2015-ի փետրվարի 4-ի դրությամբ։
2013-ի հուլիսին Մխիթարյանը 4 տարվա պայմանագիր կնքեց «Բորուսիայի» հետ, գործարքի գինը կազմեց 25 մլն եվրո։ Մինչև այդ երկար ժամանակ «Լիվերպուլն» էր փորձում իրականացնել հայ ֆուտբոլիստի տրանսֆերը, բայց ակումբները չկարողացան համաձայնության գալ։

Армянский полузащитник дортмундской «Боруссии» Генрих Мхитарян заявил, что он не покинет клуб в летнее трансферное окно.
«Я решил остаться в «Боруссии». Для меня самым важным был тот факт, что ключевые игроки решили остаться в «Боруссии». Я точно буду в клубе до лета 2016 года, а потом посмотрим», – приводит Bild слова Мхитаряна.
«Приход Томаса Тухеля действительно положительно повлиял на меня. Но остаться в команде решил самостоятельно. Хочу доказать всем, что я хороший футболист. У нас был разговор с Тухелем, и я сразу почувствовал, что он сильный тренер и здорово понимает футбол», – сказал Мхитарян, пишут российские СМИ.
Ранее сообщалось об интересе к Мхитаряну со стороны туринского «Ювентуса» и ряда других европейских клубов, но дальше разговоров дело не пошло.