Ամերիաբանկի ընթացիկ տարվա կիսամյակային գործունեության արդյունքները վկայում են, որ Բանկը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքը ՀՀ բանկային համակարգում` ֆինանսական մի շարք կարևոր ցուցանիշներով, մասնավորապես, ակտիվներ, պարտավորություններ, հաճախորդների նկատմամբ ունեցած պարտավորություններ, վարկային ներդրումներ:
Բանկի ակտիվները մեկ տարվա ընթացքում աճել են շուրջ 16%-ով և 2015թ. առաջին կիսամյակի արդյունքներով կազմել 398.8 մլրդ ՀՀ դրամ, իսկ պարտավորությունները կազմել են 353.5 մլրդ ՀՀ դրամ` ապահովելով 17%-ի աճ: Բանկի վարկային ներդրումները մեկ տարվա ընթացքում աճել է 34%-ով և ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակի արդյունքներով կազմել 257 մլրդ դրամ, իսկ ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդներն աճել են 25%-ով և կազմել շուրջ 94 մլրդ ՀՀ դրամ, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Զուտ շահույթը կիսամյակային արդյունքներով կազմել է ավելի քան 3 մլրդ ՀՀ դրամ` աճելով նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ 5%-ով, ընդ որում, Բանկի գործառնական զուտ եկամուտները հաշվետու ժամանակաշրջանում կազմել են 10.4 մլրդ ՀՀ դրամ` աճելով նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ 23.8%-ով, այդ թվում կոմիսիոն և այլ վճարների տեսքով ստացված զուտ եկամուտների աճը կազմել է շուրջ 12%:
Նշենք, որ հաճախորդների համար սպասարկման առավել հարմարավետ պայմաններ ապահովելու նպատակով Ամերիաբանկը շարունակ ընդլայնում է հեռակառավարման համակարգերից` Ամերիա Օնլայն Բանկինգ, Ամերիա Մոբայլ Բանկինգ, Ամերիա Հեռախոսային Բանկինգ, Ameria Global Trading առևտրային համակարգ, Կանխիկի ստացման և մուտքագրման բանկոմատներև մուտքագրման բանկոմատներ, օգտվելու հնարավորությունները:
Մասնավորապես, մինչև սեպտեմբերի 30-ը բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները կարող են անվճար միանալ Ամերիա Հեռախոսային Բանկինգ ծառայությանը: Կոմունալ վճարումների իրականացման համար Ամերիաբանկը մշակել է արագ և հարմարավետ լուծումներ հեռակառավարման տարբեր համակարգերի միջոցով: Կոմունալ վճարումները հնարավոր է կատարել Ամերիա Օնլայն Բանկինգ, Ամերիա Մոբայլ բանկինգ, Ամերիա Հեռախոսային բանկինգ համակարգերի միջոցով, ինչպես նաև Ամերիաբանկի բանկոմատների և պարբերական հանձնարարականների միջոցով:

Чистая прибыль Америбанка по итогам первого полугодия 2015 года составила 3 млрд драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом прошлого года на 5%, сообщает пресс-служба банка.
При этом чистый операционный доход за тот же период составил 10,4 млрд. драмов, увеличившись на 23,8% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, причём комиссионные и приравненные к ним доходы выросли на 12%.
Согласно сообщению, результаты деятельности Америабанка в течение первого полугодия свидетельствуют о том, что банк продолжает сохранять лидирующие позиции в банковской системе Армении по ряду основных финансовых показателей, в частности, по активам, обязательствам, по кредитным вложениям.
Так, как следует из пресс-релиза, активы банка в течение одного года выросли на 16% и по итогам первого полугодия 2015 года составили 398,8 млрд драмов, а обязательства увеличились на 17%, до 353,5 млрд драмов. Кредитные вложения банка выросли на 34% до 257 млрд драмов, а срочные вклады физических лиц увеличились на 25% – до 94 млрд драмов.
«Америабанк в целях обеспечения более удобных условий при обслуживании клиентов постоянно расширяет возможности использования дистанционных систем, таких как Америа Онлайн Банкинг, Америа Мобал Банкинг, Америа телефонный банкинг, торговая система «America Global Trading», а также банкоматы по приему наличности. В частности, до 30 сентября клиенты – физические лица, могут бесплатно подключиться к услуге «Америя телефонный банкинг», говорится в сообщении.
При этом, для осуществления коммунальных платежей Америабанк разработал быстрые и удобные решения посредством разнообразных систем. Так, коммунальные платежи можно осуществлять через Америа Онлайн Банкинг, Америа Мобал Банкинг, Америа телефонный банкинг, а также через банкоматы и периодические поручения, передает АРКА.