«Հեռակա բանկային ծառայություններից օգտվող հաճախորդների համար «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ներդրել է ArexiMobile անվճար բջջային հավելվածը, որը թույլ է տալիս օգտվել հիմնական բանկային ծառայություններից` անձնական սմարթֆոնի կամ պլանշետի միջոցով»,-հայտնում է Բանկի մամլո ծառայությունը:
ArexiMobile բջջային հավելվածը հնարավորություն է տալիս ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց շուրջօրյա կառավարել սեփական հաշիվները, կատարել կոմունալ վճարումներ, դրամական փոխանցումներ, արտարժույթի փոխարկումներ, վարչական ակտերի վճարումներ, դիտել ավանդների ու վարկերի ընթացիկ հաշիվները, ինչպես նաև վարկերի մարման ժամանակացույցն ու իրականացված գործարքները: Բացի այդ, ArexiMobile հավելվածը թույլ է տալիս վարկերի մարման ժամանակացույցը սինքրոնանցել բջջային օրացույցի հետ, ինչպես նաև բջջային հեռախոսի կամ պլանշետի վրա պարբերաբար ստանալ մարումների ամսաթվերի մասին ծանուցումներ:
ArexiMobile հավելվածն ունի նաև լրացուցիչ հնարավորություն, որի միջոցով հնարավոր կլինի արագ որոշել Առէկսիմբանկի մոտակա մասնաճյուղերի, բանկոմատների կամ POS-տերմինալ ունեցող առևտրային կետերի գտնվելու վայրերը: Ընդ որում, այս հնարավորությունից կարող են օգտվել ինչպես Բանկի ռեզիդենտ, այնպես էլ` ոչ ռեզիդենտ հաճախորդները:
ArexiMobile-ի միջոցով հաճախորդները կարող են ստանալ Բանկի կողմից առաջարկվող պրոդուկտների մասին շուրջօրյա տեղեկատվություն` աշխարհի ցանկացած կետում: Հավելվածը հասանելի է iOS և Android օպերացիոն համակարգերի համար և այն հնարավոր է բեռնել անվճար: Ծառայության սակագները համապատասխանում են Առէկսիմբանկի կողմից սահմանված «Ինտերնետ-բանկինգ»-ի սակագներին: «Հավելվածը հասանելի է օգոստոսի 5-ից: Դրա ներդրումը ևս մեկ քայլ է մեր երկրում հեռակայված բանկինգի զարգացման ուղղությամբ»,- նշեց Բանկի մամլո ծառայությունը:

5 Август 2015 - 09:32 AMT
Специально для пользователей дистанционных банковских услуг ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выпустил бесплатное мобильное приложение ArexiMobile, позволяющее пользоваться основными банковскими услугами через персональный смартфон или планшет, передает пресс-служба банка.
Приложение ArexiMobile дает возможность как физическим, так и юридическим лицам круглосуточно управлять своими счетами, осуществлять коммунальные платежи, денежные переводы, конвертацию валют, выплаты по административным актам, просматривать текущее состояние вкладов и кредитов, а также графики погашения кредитов и совершенные сделки. Кроме этого, приложение ArexiMobile позволяет синхронизировать график погашения кредитов с мобильным календарем, а также периодически получать на мобильный телефон или планшет уведомления о днях выплаты кредита.
Приложение ArexiMobile имеет также дополнительную опцию, с помощью которой можно будет оперативно определить местонахождение ближайшего филиала Арэксимбанка, банкомата или торговой точки, где установлен его Pos-Terminal. Причем, опцией смогут воспользоваться как клиенты – резиденты, так и клиенты нерезиденты банка.
С ArexiMobile клиенты смогут получать информацию по продуктам Арэксимбанка в формате 24/7 в любой точке мира. Приложение доступно для операционных систем iOS и Android, откуда его можно скачать бесплатно. Тарифы на данную услугу соответствуют тарифам услуги Интернет-банкинга Арэксимбанка. «Приложение станет доступно с 5-ого августа текущего года. Его внедрение является еще одним шагом на пути к развитию дистанционного банкинга у нас в стране»,- отметили в пресс-службе Банка.