2015 թ. օգոստոսի 7-ից մինչև հոկտեմբերի 7-ը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներն Ավստրիայում, Բուլղարիայում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Հունաստանում, Գերմանիայում, Չեխիայում և Ֆրանսիայում ռոումինգում գտնվելիս կարող են ստանալ զանգեր և «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով զանգահարել Հայաստան ընդամենը 55 դրամ/րոպե սակագնով, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հաճելի և անմոռանալի հանգիստ է մաղթում իր բաժանորդներին` հնարավորություն ընձեռելով ավելի ցածր սակագներով ցանկացած պահի կապի մեջ լինել հարազատների հետ և կիսվել վառ տպավորություններով»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հիշեցնենք, որ նախկինում նշված երկրներում գտնվելիս ռոումինգում մուտքային զանգերի սակագինը կազմում էր 260 դրամ/րոպե, իսկ «Զանգ Հայաստան» ծառայության սակագինը՝ 390 դրամ/րոպե:

From Aug 7 to Oct 7, 2015, while roaming in Austria, Bulgaria, Italy, Spain, Greece, Germany, Czech Republic and France, VivaCell-MTS subscribers can receive and make calls using the “Call to Armenia” service for AMD 55 per minute.
“VivaCell-MTS wishes its subscribers pleasant and memorable vacations and provides them an opportunity to stay in touch with their dear ones at lower tariffs,” noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Before, the price of incoming calls was 260 AMD /min in the above listed countries, and the minute of call with the “Call to Armenia” service cost AMD 390.