Motorola Mobility ընկերությունը պատահաբար ցուցադրել է Twitter-ի իր պաշտոնական էջում Moto 360 «խելացի» ժամացույցների երկրորդ սերունդը, որոնք իրավամբ լավագույններից են համարվում Android Wear հարթակում:
Twitter-ում հրապարակվել է նորույթը ներկայացնող կարճ տեսանյութը, սակայն նկատելով դա, Motorola-ի աշխատակիցները փոխարինել են այն «խելացի» -ժամացույցների նախատիպի լուսանկարով: Հետագայում այն ընդհանրապես անհետացավ ընկերության էջից:
Հուլիսի վերջում ամերիկյան Motorola ընկերությունը միանգամից 3 նոր սմարթֆոն ներկայացրեց: Ինչպես կարծում են մասնագետները, ներկայացված սարքերից յուրաքանչյուրը կարող է լավագույնը լինել իր դասում, ինչը ընկերությանը կդարձնի շուկայի հսկաների` Apple-ի և Samsung-ի լուրջ մրցակիցը: Բոլոր սմարթֆոններն առաջնային որակներ ունեն, սակայն զգալիորեն ավելի էժան են հայտնի առաջատարներից:
Առաջինը ներկայացվեց Moto X Style սմարթֆոնը: Այն ունի 5,7-դյույմանոց Quad HD-դիսփլեյ, իսկ դիմացի պանելի վրա տեղադրված են ստերեոդինամիկներ: Հետևի պանելն ունի սիլիկոնային ծածկույթ: Ընկերության ներկայացուցիչները հայտարարեցին, որ սա ամենաարագ լիցքավորվող հեռախոսն է աշխարհում` TurboPower տեխնոլոգիայի շնորհիվ: Այն լիցքավորվում է 50% ավելի արագ, քան Samsung Galaxy S6-ը: Ընդամենը 15 րոպեում հեռախոսն այնքան լիցքավորվեց, որ էներգիան բավարարեց 10 ժամ և ավելի: Moto X Style-ը 200-300 դոլարով էժան կլինի Apple-ի և Samsung-ի լավագույն հեռախոսներից:
Երկրորդ սմարթֆոնը` Moto X Play-ն է: Նրա մարտկոցի ծավալը 3630 մԱժ է` 42%-ով ավելի: Գինը 300-400 դոլարով պակաս է, քան մրցակիցների մոտ: Հեռախոսն ունի 221-մեգապիկսելանոց հիմք ու 5-մեգապիկսելանոց դիմային տեսախցիկ: Սմարթֆոնն ունի 5,5-դյույմանոց դիսփլեյ 1080p թողունակությամբ: Այսպիսով, այս մոդելն ավելի կոմպակտ է, քան Style-ը: Moto Assist գործառույթը թույլ է տալիս ավտոմատ կերպով կարգաբերել հեռախոսն ըստ շրջակա հանգամանքների ու ընթացիկ ակտիվության: Moto X Play-ը հիմնված է Snapdragon 615 պրոցեսորի վրա:
Երրորդ սմարթֆոնը` նոր Moto G-ն է, որի գինը կազմում է առաջատար սմարթֆոնի սովորական գնի միայն մեկ երրորդը` 400-500 դոլարով էժան է, քան առաջնային դիվայսները: Սմարթֆոնն ունի 13-մեգապիկսելանոց հիմք ու 5-մեգապիկսելանոց դիմային տեսախցիկ, ունի ոսպնյակների նոր համակարգ և ինֆրակարմիր ֆիլտր: Սմարթֆոնը ջրամեկուսիչ է (IPX7) և կարող է մինչև 30 րոպե մնալ ջրի տակ 1 մ խորության վրա: Սարքը կունենա սև և սպիտակ տարբերակ: Moto G-ն վաճառքում է հուլիսի 28-ից և մատչելի կլինի աշխարհի 60 երկրում: 8-գիգաբայթանոց կուտակիչով մոդելի գինը 179,99 դոլար է (մոտ 86 հազար դրամ):

Компания Motorola Mobility случайно показала на официальной странице в Twitter второе поколение «умных» часов Moto 360, которые по праву считаются одним из лучших устройств на платформе Android Wear.
В Twitter было опубликовано короткое видео с новинкой, но заметив свою оплошность, сотрудники Motorola заменили его на фотографию прототипов «умных» часов. В последствии сообщение и вовсе исчезло со страницы компании.
В конце июля Motorola анонсировала сразу три новых смартфона. Как считают специалисты, каждое из представленных устройств может оказаться лучшим в своем классе, что превратит компанию в серьезного конкурента для гигантов рынка – Apple и Samsung. Все три смартфона обладают премиальными характеристиками, но стоят значительно дешевле известных флагманов.
Первым был представлен смартфон Moto X Style. Он обладает 5,7-дюймовым Quad HD-дисплеем, а на передней панели располагаются стереодинамики. Задняя панель имеет силиконовое покрытие. В ходе презентации представители компании заявили, что это самый быстрозаряжающийся телефон в мире, благодаря технологии TurboPower. Он заряжается на 50% быстрее Samsung Galaxy S6. Всего за 15 минут он зарядится так, что ему хватит энергии на 10 и более часов. Стоить Moto X Style будет на $200-$300 дешевле лучших телефонов Apple и Samsung.
Второй смартфон — Moto X Play. Емкость его батареи составляет 3630 мАч, на 42% больше. Цена на $300-$400 долларов ниже, чем у конкурентов. Телефон оснащен 21-мегапиксельной основной и 5-мегапиксельной передней камерами. Смартфон обладает 5,5-дюймовым дисплеем с разрешением 1080p. Таким образом, эта модель более компактна, чем Style. Функция Moto Assist позволяет автоматически настроить телефон в соответствии с окружающей обстановкой и текущей активностью. Moto X Play базируется на процессоре Snapdragon 615.
Третий смартфон – новый Moto G. Его цена составляет всего лишь треть от привычной стоимости флагманского смартфона, на $400-$500 долларов дешевле премиальных девайсов. Смартфон оснащен 13-мегапиксельной основной и 5-мегапиксельной передней камерой, и обладает новой системой линз и инфракрасным фильтром. Смартфон является водазащищенным (IPX7) и может провести под водой до 30 минут на глубине в один метр. Устройство будет поставляться в черном и белом цветах. Moto G поступает в продажу 28 июля 2015 года и будет доступен на мировом рынке, в 60 странах мира. Цена модели с 8-гигабайтным накопителем составляет 179,99 доллара США (около 86 тысяч драм по актуальному курсу).