2015-ի հուլիսին ոչ առևտրային նպատակով ֆիզիկական անձանց անունով Հայաստան է փոխանցվել $137.1 մլն 2014- հուլիսի $197.4 մլն դիմաց:
Ըստ Հայաստանի Կենտրոնական բանկի տվյալների, ընդհանուր առմամբ ընթացիկ տարվա 7 ամսում Հայաստան է փոխանցվել $674 մլն 2014-ի նույն ժամանակաշրջանի $967,5 մլն դիմաց, անկումը` 31%:
Հուլիսին Հայաստան փոխանցված դրամական միջոցների 81%-ը կամ մոտ $112 մլն ստացվել է Ռուսաստանից: Ընդհանուր առմամբ 7 ամսում ՌԴ-ից Հայաստան է փոխանցվել $512.2 մլն` անկումը 25%: Հունվար-հուլիսին Հայաստանից Ռուսաստան է փոխանցվել $114 մլն, այսպիսով, դրամական փոխանցումների զուտ մուտքը կազմել է $398 մլն:
Ռուսաստանից Հայաստան դրամական փոխանցումների ծավալի նվազումը կապված է ռուբլու արժեզրկման հետ 2014-2015 թթ. և ՌԴ տնտեսության ոլորտում առաջացած խնդիրների հետ: Ռուսաստանից դրամական փոխանցումների կրճատման միտումը նկատվում է նախորդ տարվա ամառվանից: 2014-ի արդյունքներով Հայաստան է փոխանցվել $1.4 մլրդ, անկումը կազմել է 11%:

Private remittances to Armenia amounted to $137.1 million in July, 2015, against $197.4 million in the same period of last year.
According to the Central Bank of Armenia, the net inflow of private transfers to the country totaled $674 million in the first 7 months of 2015, a drop of 31% against $967.5 in the same period of 2014.
In July 2015, 81% of private remittances to Armenia, amounting to about $112 million, came from Russia. Transfers from Russia to Armenia in January-July 2015 decreased by 25% against the same period of 2014 to amount $512.2; remittances from Armenia to Russia totaled $114 million, with the net inflow of transfers totalling approx. $398 million.
The decrease in Russian transfers is caused by the devaluation of the ruble in the international markets in 2014-2015 and a drop in Russian economy.