Ամերիաբանկը տրամադրում է ՀՀ դրամով բիզնես վարկեր առնվազն 6 ամիս և ավել գործունեություն ծավալած փոքր և միջին ձեռնարկատերերին: Գերմանահայկական հիմնադրամի կողմից իրականացվող ՓՄՁ աջակցության ծրագրերի շրջանակներում ՓՄՁ վարկերն Ամերիաբանկի կողմից տրամադրվում են տարեկան 13.5% տոկոսադրույքով: Վարկավորման հիմնական նպատակն է աջակցել իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռնարկատերերին ձեռք բերելու իրենց բիզնեսի զարգացման համար անհրաժեշտ շրջանառու և հիմնական միջոցներ, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Բիզնես վարկը տրամադրվում է պարզեցված եղանակով, անհրաժեշտ է միայն, որ վարկառուն բանկում լրացնի համապատասխան դիմում-հայտը և 2 բանկային օրվա ընթացքում կտեղեկացվի բանկի նախնական որոշման վերաբերյալ:
Ընթացիկ տարվա կիսամյակային արդյունքներով Ամերիաբանկը առաջատարն է վարկային ներդրումների ծավալով, որը կազմել է 257 մլրդ ՀՀ դրամ` աճելով 34%-ով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, այդ թվում, ՓՄՁ-ների մասով աճը նշված ժամանակահատվածում կազմել է 45%:

Ameriabank has announced new types of AMD loans for small and medium-sized companies which have been operating six months or longer, ARKA reports citing the bank's press office.
Ameriabank offers loans with an interest rate of up to 13.5% per annum as part of the German-Armenian Fund's SME support programs.
The loan aims to help entrepreneurs in purchasing floating and fixed assets necessary for developing their businesses. Business loans are available on a simplified procedure: borrowers only need to fill in their applications and wait two working days for the bank's preliminary decision.
Ameriabank's credit investments amounted to AMD 257 billion in the first half of this year, which is by 34% more against the same period of last year. The bank's credit investmetns into SMEs grew by 45%.