Սեպտեմբերի 16-ին Երևանում ԵԱՀԿ հիմնադիր փաստաթղթի` Հելսինկյան եզրափակիչ ակտի 40-րդ տարելիցին նվիրված հատուկ ծրարի մարում էր:
Դա թեմատիկ ծրար է, որի վրա փակցված է 2012-ին թողարկված ԵԱՀԿ-ին նվիրված նամականիշը և որը մարվել է հատուկ դրոշմակնիքով: Հելսինկյան եզրափակիչ ակտի 40-րդ տարելիցի լոգոտիպի պատկերով ծրարը տպագրվել է 1000 հատ տպաքանակով:
Մարման արարողությանը մասնակցել են «ՀայՓոստ» ՓԲԸ հավատարմագրային կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ տրանսպորտի ու կապի փոխնախարար Գագիկ Թադևոսյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ԵԱՀԿ Հակամարտությունների կանխարգելման կենտրոնի տնօրեն Մարսել Պեշկոյը, ԵԱՀԿ Երևանյան գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Սորոկինը, ՀՀ ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսաելյանը:
«ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ն ուշադրություն է դարձնում հայկական ֆիլատելիայի զարգացմանը, և նմանատիպ արտադրանքով փորձում մեծացնել հանրության հետաքրքրությունը ֆիլատելիայի և նամականիշերի նկատմամբ:

On September 16, the cancellation of the special cover dedicated to the 40th anniversary of Helsinki Final Act took place. The Special cover represents a unique philatelic product, with a stamp dedicated to the OSCE attached on it. The Special cover features the Helsinki Final Act 40th anniversary logo.
HayPost CJSC Trust Manager Juan Pablo Gechidjian, Deputy Minister of Transport and Communication of Armenia, Gagik Tadevosyan, Foreign Minister Edward Nalbandian, Director of OSCE Conflict Prevention Center Marsel Peszko, Head of OSCE Office in Yerevan Andrey Sorokin, President of the Union of Philatelists of Armenia, Hovik Musaelyan participated in the event.
HayPost CJSC pays great attention to the development of philately in Armenia and issues similar products to spark interest among people.