Ադրբեջանը կրկին գնդակոծել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերը: Ինչպես գրում է «Առավոտը», սեպտեմբերի 23-ի երեկոյան գնդակոծության է ենթարկվել Դովեղ գյուղը: Զոհեր ու վիրավորներ չկան, սակայն գնդակոծության հետևանքով վնասվել է գյուղի գազատարի հատվածը, ինչի հետևանքով գյուղը մասամբ զրկվել է գազամատակարարումից:
«Ազատություն» ռադիոկայանը, իր հերթին, հայտնում է, որ գնդակոծվել է նաև Բարեկամավան գյուղը: Գյուղապետ Գագիկ Աբազյանն ասել է, որ վիրավորներ չկան, սակայն գյուղը նյութական վնասներ է կրել:
Սեպտեմբերի 1-ին գնդակոծության էին ենթարկվել Տավուշի մարզի Ոսկեվան և Բաղանիս գյուղերը, ինչպես նաև, Ոսկեվանի դպրոցի հարևանությամբ անցնող միջպետական ճանապարհի հատվածը: Դրանից հետո Ադրբեջանը մի քանի օր ինտենսիվ գնդակոծության է ենթարկել հայկական գյուղերը՝ կիրառելով խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, զենիթային թնդանոթներ, նռնականետներ, ականանետներ, 107-մմ ռեակտիվ հրետանային կայանքներ: Բացի զինծառայողներից, գնդակոծությունների ընթացքում վիրավորվել է նաև հինգ խաղաղ բնակիչ: Բացի այդ, զգալի վնաս է հասցվել բազմաթիվ բնակելի տներին ու համայնքային նշանակության շինություններին:

24 Сентябрь 2015 - 07:08 AMT
Как сообщает Aravot, вечером 23 сентября была обстреляна деревня Довех. В результате поврежден газопровод, часть села осталась без газоснабжения.
Радиостанция «Свобода», в свою очередь, сообщает об обстреле тавушского села Барекамаван. По словам старосты села Гагика Абазяна, жертв и раненых в результате обстрела нет, однако село понесло материальный ущерб.
1 сентября обстрелу с азербайджанской стороны подверглись деревни Воскеван и Баганис Тавушской области Республики Армения. Была также обстреляна межгосударственная трасса, проходящая мимо школы деревни Воскекван, из-за чего праздничные мероприятия 1 сентября пришлось прервать. В ходе обстрелов были повреждены окна и стены домов. После этого Азербайджан несколько дней подряд интенсивно обстреливал армянские мирные деревни в Тавушской области из крупнокалиберных пулеметов и зенитных установок, гранатометов, минометов и 107-мм реактивных артиллерийских систем. В ходе обстрелов, помимо жертв среди военнослужащих, были также ранены пятеро мирных жителей армянских деревень. Кроме этого, обстрелы нанесли значительный ущерб многим жилым домам в ряде сел.