Միկրոբլոգերի Twitter ծառայությունը սկսում է փորձարկել հարցումների գործառույթի ներմուծումը: Հաղորդագրության մեջ ներկառուցված առցանց հարցաշարը նկատվեց Twitter-ի գլխավոր ֆինանսական տնօրեն Էնթոնի Նոտոյի էջում:
Նոր գործառույթը թույլ կտա իմանալ ընթերցողների կարծիքը այս կամ այն հարցի շուրջ, սակայն չի հավակնում մրցակցելու մասնագիտացած ծառայությունների հետ: Կարճ հարցախույզներում օգտատերերին առաջարկվում է պատասխանի միայն 2 տարբերակ, իսկ 24 ժամ անց քվեարկությունն ինքնաբերաբար ավարտվում է: Հարցումների գործառույթը դեռևս հասանելի է Twitter-ի օգտատերերի փոքր քանակին միայն:
Twitter-ի գլխավոր տնօրեն Դիկ Կոստոլոն հեռացավ պաշտոնից 2015-ի հուլիսի 1-ին, սակայն մնում է ընկերության տնօրենների խորհրդում: Մինչ հատուկ հանձնաժողովը որոնում է ռեսուրսի նոր տնօրենի, Twitter-ը ժամանակավորապես գլխավորում է հիմնադիրներից մեկը` Ջեկ Դորսին:
Դորսիի նշանակումից հետո մեծ փոփոխություններ տեղի ունեցան Twitter-ում: Սկզբից նոր ղեկավարությունը խոստացավ մտածել հրապարակված թվիթերը խմբագրելու հնարավորություններն ավելացնելու Քիմ Քարդաշյանի առաջարկի վրա: Հետո հանվեց անձնական հաղորդագրություններում նիշերի քանակի սահմանափակումը, իսկ հիմա հայտնի դարձավ հարցումների գործառույթի փորձարկման մասին:
2015-ի ապրիլի 7-ից Twitter-ը նոր գործառույթ ունի, որը թույլ է տալիս ռեթվիթի դեպքում հաղորդագրություններ հրապարակել մինչև 116 նիշով: Ծառայության մասնագետները ընդառաջեցին օգտատերերին, որոնք բողոքում էին նիշերի սահմանափակ քանակից ռեթվիթի համար սեփական մեկնաբանությունը գրելիս:

Сервис микроблогов Twitter начинает эксперимент с внедрением функции опросов. Первый встроенный в сообщение онлайн-опросник был замечен на странице генерального финансового директора Twitter Энтони Ното.
Новая функция поможет узнать мнение читателей по тому или иному вопросу, но не претендует на конкуренцию со специализированными сервисами. В кратких опросах пользователям предлагаются только два варианта ответа, а по истечении 24 часов голосование автоматически закрывается. Пока функция опросов доступна небольшому числу пользователей Twitter.
Генеральный директор социальной сети Twitter Дик Костоло покинул свой пост 1 июля 2015 года, однако останется в совете директоров компании. Пока специальная комиссия будет заниматься поиском нового главы интернет-ресурса, Twitter временно возглавит один из его основателей Джек Дорси.
7 апреля 2015 года Twitter запустил функцию, которая позволяет в случае ретвита публиковать сообщения длиной в 116 знаков, что стало послаблением для цитаты и комментария к ней. Создатели сервиса пошли навстречу пользователям, которые жаловались на недостаток символов для оставления собственных комментариев к ретвиту.