Twitter միկրոբլոգերի ծառայության հիմնադիրներից մեկը Ջեկ Դորսին պաշտոնապես նշանակվել է ընկերության գլխավոր տնօրեն: Այդ մասին նա հայտնել է իր կայքում տեղադրված թվիթերի շարքում: Ընկերության գործադիր տնօրեն կմնա Ադամ Բեյնը:
Twitter-ի գլխավոր տնօրեն Դիկ Կոստոլոն հեռացավ պաշտոնից 2015-ի հուլիսի 1-ին, սակայն մնում է ընկերության տնօրենների խորհրդում: Մինչ հատուկ հանձնաժողովը որոնում էր ռեսուրսի նոր տնօրենի, Twitter-ը ժամանակավորապես գլխավորում էր Ջեկ Դորսին:
Դորսին հայտարարել է, որ կհամատեղի աշխատանքը Twitter-ում և Square-ում: Ավելի վաղ տեղեկություններ հայտնվեցին, որ տնօրենների խորհուրդը պահանջում է Դորսիից հեռանալ Square-ից: Սակայն, հավանաբար, կողմերը կարողացել են փոխզիջումային լուծում գտնել: Ինչպես ասել է Դորսին, առաջիկայում նրա հիմնական խնդիրը կլինի Twitter-ի աշխատանքի պարզեցումը նոր օգտատերերի համար և նրա խնդիրների պարզաբանումը նրանց համար, ով դեռ չի օգտվում ծառայությունից:
Դորսիի նշանակումից հետո միկրոբլոգերի ծառայությունում մեծ փոփոխություններ տեղի ունեցան: Սկզբից նոր ղեկավարությունը խոստացավ մտածել հրապարակված թվիթերի խմբագրման գործառույթ ավելացնելու վերաբերյալ Քիմ Քարդաշյանի առաջարկի վրա: Այնուհետև վերացվեց նիշերի սահմանափակումը անձնական հաղորդագրություններում, իսկ հիմա հայտնի դարձավ հարցումների գործառույթի փորձարկման մասին:
Օգոստոսին Twitter-ը վերացրեց 140 նիշի սահմանափակումն անձնական հաղորդագրությունների համար: Ծառայության թիմը հայտարարեց, որ այժմ օգտատերերը կարող են անձնական հաղորդագրություններ ուղարկել` չգերազանցելով 10.000 նիշը:

6 Октябрь 2015 - 07:09 AMT
Один из основателей сервис микроблогов Twitter Джек Дорси официально назначен на пост генерального директора компании. Об этом он сообщил в серии твитов на сайте. Исполнительным директором компании станет Адам Бейн.
Генеральный директор социальной сети Twitter Дик Костоло покинул свой пост 1 июля 2015 года, однако останется в совете директоров компании. Пока специальная комиссия занималась поиском нового главы интернет-ресурса, Twitter временно возглавлял Джек Дорси.
Дорси заявил, что будет сочетать свою работу в Twitter и Square. Ранее появилась информация о том, что совет директоров требует от Дорси покинуть Square. Однако, судя по всему, стороны смогли найти компромиссное решение данного вопроса. Как рассказал Дорси, его главной задачей в ближайшее время станет упрощение работы Twitter для новых пользователей и объяснение его задач для тех, кто пока еще не пользуется сервисом.
После назначения Дорси в популярном сервисе микроблогов произошли крупные изменения. Сначала новое руководство пообещало подумать над предложением Ким Кардашьян добавить возможность редактирования опубликованных твитов. Затем было снято ограничение на количество символов в личных сообщениях, а теперь стало известно об эксперименте с функцией опросов.
В середине августа Twitter отменил лимит в 140 символов для личных сообщений. Команда сервиса объявила, что теперь пользователи могут отправлять друг другу личные сообщения, не превышающие 10.000 знаков.