Նոյեմբերի 2-ից մինչև դեկտեմբերի 10-ը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն և «ՎԵԳԱ» էլեկտրոնիկայի խանութների ցանցը համատեղ իրականացնում են «Բումերանգ» ամանորյա ակցիա:
Բանկի հետ համագործակցող Unistream, Converse Transfer, MoneyGram, Sigue Money Transfer, Ria Money Transfer, Anelik միջազգային համակարգերի միջոցով փոխանցող կամ ստացող յուրաքանչյուր 5-րդ հաճախորդին տրամադրվելու է «ՎԵԳԱ ԳՐՈՒՊ» խանութների ցանցի զեղչային կուտակային Gold քարտ` առաջին ձեռք բերվող ապրանքի արժեքի 10% զեղչի և 3% կուտակման հնարավորությամբ, որը յուրաքանչյուր գնումից հետո փոխանցվելու է քարտի վրա` ակցիայի գործողության ժամկետի ամբողջ ընթացքում, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Բացի այդ, քարտն ունի լրացուցիչ 5.000 ՀՀ դրամ գումարի բոնուսային կուտակման հնարավորություն:
Առէկսիմբանկի Գլխավոր տնօրենի խորհրդական Ելենա Մարկովայի խոսքերով` 5.000 դրամ բոնուսը հաճախորդը կարող է օգտագործել առաջին գնումից հետո ցանկացած պահի, օրինակ` երկրորդ անգամ գնում կատարելիս:
«Քարտը ստանալու համար հաճախորդը պետք է կատարի հետևյալ պարտադիր պայմանը` առաջին գնումը պետք է իրականացնել մինչև 2015թ. դեկտեմբերի 31-ը: Դրանից հետո քարտն անմիջապես ակտիվանում է և գործում է հետագա բոլոր գնումների դեպքում», – նշեց Ե. Մարկովան:

Areximbank – Gazprombank Group and VEGA chain of electronic stores have announced a New Year offer called Boomerang, the bank’s press office reports, according to ARKA.
Every fifth client of the bank, receiving or transferring money through Areximbank’s Moneygram, Unistream, Anelik, Sigue Money Transfer, Ria Money Transfer and Converse Transfer money transfer systems will get a Gold cumulative card with a 10% discount for the first item brought in VEGA Group’s stores and an opportunity to accumulate 3% bonuses with each purchase.
The card also provides additional AMD 5,000 discount in VEGA stores.
Yelena Makarova, advisor to Areximbank CEO, said clients can use the discount at any moment after buying the first item.
“Clients have to comply with the only requirement – the first item must be bought before December 31, 2015, and their cards will become active and valid for shopping immediately after,” she said.