Նոյեմբերի 5-ին Տավուշի Բաղանիս-Ոսկեպար սահմանամերձ միջպետական ավտոճանապարհով ընթացող, ադրբեջանական գնդակոծությունից վնասված ռուսական բեռնատար մեքենան նոյեմբերի 8-ին դուրս է բերվել գնդակոծվող գոտուց. ճանապարհը բաց է: Այս մասին տեղեկացրել է Բաղանիսի համայնքապետ Նարեկ Սահակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում:
Բեռնատարը սահմանագոտուց հանելու առաջին փորձը կատարվել է նոյեմբերի 6-ին. Ադրբեջանական զինուժը կրակ է բացել «ԿՐԱԶ» մակնիշի բեռնատարի վրա, որի միջոցով փորձ է կատարվել քարշելով դուրս բերել վնասված բեռնատարը:
Նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 15:07-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Հանրապետության մարտական հենակետերից ինքնությունը չպարզված անձանց կողմից տարբեր տրամաչափի մարտական զենքերից կրակոցներ են արձակվել Բաղանիս-Ոսկեպար սահմանամերձ միջպետական ավտոճանապարհով ընթացող, ՌԴ քաղաքացու կողմից վարվող «DAF XF 95» մակնիշի K169СР15rus համարանիշի բեռնատար ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի հետևանքով վնասվել է նշված ավտոմեքենայի շարժիչը:
Դեպքի կապակցությամբ ավտոմեքենայի վարորդը՝ Ա.Ելդզարովը, ոստիկանության Նոյեմբերյանի բաժնում հաղորդում է տվել:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության փորձի, հրկիզման, պայթյունի կամ հանրավտանգ այլ եղանակով, ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով գույքը դիտավորությամբ վնասելու դեպքի առթիվ:

9 Ноябрь 2015 - 13:25 AMT
Российский грузовик, обстрелянный в приграничном селе Баганис Тавушской области Армении, 8 ноября отогнали с места инцидента. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил глава сельской общины Нарек Саакян.
Вечером 6 ноября армянская сторона совершила попытку вывезти из-под линии огня поврежденную накануне в результате азербайджанского обстрела грузовую машину. Однако азербайджанская сторона вновь открыла огонь по машине марки «КРАЗ», при помощи которой и пытались вывезти поврежденный грузовик.
5 ноября, в 15:07, неизвестные лица с боевых опорных пунктов Азербайджана открыли огонь из оружия разного калибра по грузовой машине гражданина РФ, проезжающей по приграничной межгосударственной дороге Баганис-Воскепар. В результате выстрелов пострадал мотор грузовика. По факту инцидента водитель А.Елдзаров подал иск в отдел полиции города Ноемберяна. А.Елдзаров признан потерпевшим. В Следственном Комитете Армении возбуждено уголовное дело по п. 6, 13 ч. 2 ст. 34¬104 (Покушение на убийство, совершенное по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма способом, опасным для жизни многих людей) и п. 1, 4 ч.2 ст. 185 (Умышленное уничтожение или повреждение чужого имущества, совершенное по мотиву национальной, расовой, религиозной ненависти или религиозного фанатизма).