Ամերիկյան հանրահայտ հաղորդավար, պրոդյուսեր Կոնան Օ՛Բրայենի Conan հեռուստաշոուն, որի նկարահանումները Հայաստանում իրականացվել են Soar Productionsընկերության պրոդյուսերական նկարահանող խմբի օգնությամբ, նոյեմբերի 17-ին եթեր է հեռարձակվելու։
Այս տարի Օ՛Բրայենն առաջին ամերիկացի հեռուստահաղորդավարն էր, ով շոու է նկարահանել Կուբայում՝ ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների դրական զարգացումներից հետո։ Շոուն աննախադեպ մեծ հաջողություն է ունեցել և հաջորդ շոուն Օ՛Բրայենը որոշել է նկարահանել արևելքում՝ ամերիկյան հեռուստադիտողներին Հայաստանը ներկայացնելու համար։
Կոնան Օ'Բրայենն ամերիկացի հեռուստահաղորդավար է, կատակերգու, սցենարիստ, պրոդյուսեր, երաժիշտ և հնչյունավորող։ Հայտնի է որպես բազմաթիվ երեկոյան հումորային թոք-շոուների հաղորդավար, որոնցից վերջինը հենց Conan-ն է, որը հեռարձակվում է 2010 թվականից։
Հեռուստաշուի հայաստանյան նկարահանումների ամբողջ գործընթացը կազմակերպել և իրականացրել է Soar Productions-ը Ստանիսլավ Սոլովկինի ղեկավարությամբ։ Հաղորդման համար նկարահանումների ընդամենը մի քանի օրվա ընթացքում Օ՛Բրայենը հասցրել է այցելել հայաստանյան գեղատեսիլ վայրերն ու հեռավոր անկյունները, մի շարք հետաքրքիր հանդիպումներ ունեցել։
Ամերիկյան հեռուստաշոուի կազմակերպման նկարահանումները բավական լուրջ աշխատանք էին պահանջում, միևնույն ժամանակ Soar Productions-ը գոհունակություն ու շնորհակալություն է հայտնել Conan-ի նկարահանող խմբին և անձամբ Կոնան Օ՛Բրայենին սեփական գործում պորֆեսիոնալիզմ դրսևորելու և այս գործում իրենց վստահելու համար։
Soar Productions-ը հետխորհրդային տարածաշրջանում միակ ընկերությունն է, որ ծառայությունների ամբողջական փաթեթ է տրամադրում նկարահանումների բարձրակարգ կազմակերպման և իրականացման գործում. նրանց են վստահում պրոֆեսիոնալները։
Բացի Conan-ից ընկերությունը մասնակցել է այնպիսի հեռուստաշոուների արտադրությանը, ինչպիսիք են CBS հեռոուստաալիքի The Amazing Race (թարգ.՝ «Անհավատալի մրցավաքզ») և BBC հեռուստաընկերության Top Gear հեռուստանախագծերը։
Soar Productions-ն իր նախագծերն իրականացնելիս ապահովում է լոգիստիկայից մինչև անձնակազմի ներգրավումը՝ դրանով իսկ յուրաքանչյուր հաճախորդին տրամարդրելով բարձրակարգ և որակյալ արդյունք։

17 Ноябрь 2015 - 07:58 AMT
Спецвыпуск американского шоу «Конан», снятый в Армении при участии Soar Productions, выйдет в эфир 17 ноября
Специальный выпуск американского вечернего ТВ-шоу «Конан» легендарного ведущего и комика Конана О’Брайена, снятый в Армении при непосредственном участии Soar Productions, выйдет в эфир 17 ноября.
Конан О’Брайен — американский комик, телеведущий, сценарист. С 1993 года по 2009 год был ведущим популярного вечернего телешоу канала NBC «Late Night with Conan O’Brien». В 2009—2010 годах был ведущим передачи «The Tonight Show with Conan O'Brien». С 8 ноября 2010 года ведёт телешоу «Conan» на канале TBS.
В этом году О’Брайен стал первым американским телеведущим, который снял шоу на Кубе на фоне исторического потепления отношений с США. После оглушительного успеха шоу, О’Брайен решил направиться на восток, чтобы познакомить телезрителей с Арменией.
Soar Productions, возглавляемая Станиславом Соловкиным, отвечала за организацию съемок шоу. В течение нескольких съемочных дней О’Брайен посетил туристические места и удаленные уголки Армении, снимая материал для программы.
Организовывать первые в истории съемки американского ТВ-шоу в Армении было большой честью для Soar Productions. Компания выразила благодарность съемочной группе «Конана» и лично Конану О’Брайену, выдающимся профессионалам своего дела.
Soar Productions остается единственной компанией, предоставляющей полный пакет услуг высочайшего качества по подготовке к съемкам и их организации на всем постсоветском пространстве.
Кроме «Конана», компания участвовала в производстве таких шоу, как The Amazing Race (Невероятная Гонка) канала CBS и Top Gear (Высшая Передача) канала BBC. Свяжитесь с нами для лучших услуг и поддержки – от логистики до персонала.