Ամերիաբանկը ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց առցանց գործարքները խրախուսելու նպատակով հոկտեմբերի 1-ից դեկտեմբերի 30-ը մեկնարկել է Ամերիա Օնլայն և Մոբայլ բանկինգ արշավը, որի շրջանակում տվյալ համակարգի օգտատերերին մի շարք արտոնություններ են տրամադրվում:
Արշավի շրջանակում Ամերիաբանկը խաղարկություն էր հայտարարել՝ հոկտեմբերի 1-31-ն ընկած ժամանակահատվածում Ամերիա օնլայն/մոբայլ բանկինգ համակարգում 5 և ավելի գործարք իրականացնող օգտատերերի միջև:
Խաղարկությունը կայացավ այսօր՝ նոյեմբերի 17-ին: Պայմաններին բավարարող յուրաքանչյուր հաճախորդին SMS-ի և էլ.նամակի միջոցով ուղարկվել էր մասնակցության հերթական համար:
Արդյունքներով3 հաղթող որոշվեց, որոնցից յուրաքանչյուրը կստանա Lenovo IdeaPad պլանշետ: Ընդհանուր առմամբ, խաղարկությանը մասնակցեց 305 օգտատեր:
Հաղթող համարները (227, 168, 209) հրապարակվել են խաղարկության օրն Ամերիաբանկի ինտերնետային կայքում, ֆեյսբուքյան էջում և մի շարք օնլայն ԶԼՄ-ներում:
«Ամերիաբանկի ռազմավարության հիմնական ուղղություններից մեկն է հեռակառավարման համակարգերի և հեռահար ծառայությունների ներդնումը, հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավումը: Այս ռազմավարության շրջանակում մինչև դեկտեմբերի 30-ն Ամերիա Օնլայն և Մոբայլ բանկինգի արշավի ընթացքում փորձում ենք հնարավորինս խրախուսել հեռախոսային բանկային և ինտերնետային բանկային ծառայություններից օգտվելը և փորձել հաճախորդներին ուղղորդել դեպի այս համակարգերը»,- խաղարկությունից առաջ ասաց Ամերիաբանկի տնօրինության անդամ, մանրածախ գործառնությունների գնով տնօրեն Արման Բարսեղյանը:
Նրա խոսքով՝ Ամերիաբանկն այս ծառայությունների շրջանակում կիրառում է համապատասխան ճկուն զեղչային համակարգեր:
Մասնավորապես, Ամերիաբանկի նոր և գործող ֆիզիկական անձ բոլոր քարտապաններին Ամերիա օնլայն բանկինգ ծառայությունը տրամադրվում է ընդհամենը 1.000 դրամ միացման միանվագ վճարով՝ գործող 6.000 դրամի փոխարեն, զեղչը գործում է նաև Ամերիա օնլայն բանկինգ համակարգում միայն դիտելու իրավունք ունեցող ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար, իսկ իրավաբանական անձանց 3 ամսով տրամադրվում է Ամերիա օնլայն բանկինգի անվճար փորձնական տարբերակ (trial):
Հեռահար բանկային ծառայությունների համատեքստում Ամերիաբանկը ներդրել է քարտով օնլայն փոխանցումների նոր համակարգ: Այսուհետ քարտից քարտ և քարտից բանկային հաշիվ օնլայն փոխանցումներ հնարավոր է իրականացնել Ամերիաբանկի կայքի միջոցով ցանկացած բանկի MasterCard, Visa կամ ArCa վճարային քարտերից Ամերիաբանկի քարտային և բանկային հաշիվներին:
Համակարգի յուրահատկությունն ու հարմարավետությունը նրանում է, որ փոխանցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ է ունենալ ինտերնետ հասանելիություն և միայն մուտքագրել շահառուի հաշվի/քարտի համարը, ընդ որում, վիրտուալ քարտի գրանցման անհրաժեշտություն այլևս չկա: Գումարը ստացողի հաշվին ակտիվանում է անմիջապես:
Համակարգն ապահովված է անվտանգ միացումների (SSL) տեխնոլոգիայով, բացի այդ ինտերնետ միջավայրում վճարային քարտերով փոխանցումների անվտանգությունն ապահովվում է Master Card Secure Code և VISA Verified by Visa (VbV) տեխնոլոգիաներով:

Ameriabank unveiled Ameria Online and Mobile Banking campaigns for the period between October 1 and December 30 to encourage online transactions by physical and legal entities.
In the framework of the campaigns, the bank initiated a drawing contest for users who have made over 5 Ameria Online/Mobile Banking transactions on October 1-31.
The participants were provided with corresponding numbers, enabling the bank to announce the three drawing winners on Tuesday, November 17 at Ameriabank's head office; each winner is set to receive a Lenovo IdeaPad tablet.
The winning numbers (227,168, 209) are available on the bank's website, its Facebook page and several online news agencies.
“Ameriabank’s main priorities are the introduction of remote control systems and remote services as well as improvement of customer service quality,” a member of the Board of Directors, Retail Banking Director Arman Barseghyan said. “We are trying to encourage the use of mobile and internet banking services via the Ameria Online and Mobile Banking campaigns.”
According to him, the bank offers flexible discount systems, providing the Ameria Online Banking service to all new and existing individual cardholders with an AMD 1000 connection fee against the previous AMD 6000. The discount also applies to the America Օnline Banking individual customers, who are eligible to view the content, while legal entities are provided with a 3-month Ameria Online Banking free trial version.
Earlier, Ameriabank launched a new system of online transfers: by merely accessing Ameriabank website's corresponding section; the customer of any bank from any country will be able to transfer money to any Ameriabank customer.
MasterCard, Visa or ArCa cards from any bank can be used while making a transfer, while the receiver should own an Ameriabank card.
Customers thus don't need to visit the bank, instead just registering and receiving an encrypted code that will ensure absolutely secure transfers.