2015-ի նոյեմբերի 26-27-ը Լոնդոնում տեղի կունենա CFA (Chartered Financial Analyst) ինստիտուտի ամենամյա Եվրոպական ներդրումային համաժողովը, որի ժամանակ IFC Markets ընկերությունը կներկայացնի իր ինովացիոն ֆինանսական գործիքը՝ GeWorko-ն։ Այս մասին հայտնում է IFC Markets կազմակերպության հայաստանյան ներկայացուցչությունը:
Մեթոդի համահիմնադիրներն են IFCM Group ընկերության գլխավոր տնօրեն Գևորգ Օդաբաշյանն ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների գծով տնօրեն Արտավազդ Կարդաշյանը։ Ըստ հեղինակների՝ GeWorko մեթոդի յուրահատկությունը նրանում է, որ նրա շնորհիվ հնարավոր է դառնում ստեղծել և ֆինանսական շուկաներում ներդրում կատարել տարատեսակ ակտիվներից բաղկացած պորտֆելներով, որոնք համադրելով հնարավոր է տեսնել մեկի արժեքորոշիչը մյուսի նկատմամբ։
Պորտֆելները կարող են բաղկացած լինել արժույթներից, տարբեր շուկաների արժեթղթերից, ինդեքսներից, ապրանքներից։ Մեթոդն իր տեսակով նման է արտարժութային շուկայում իրականացվող գործարքների գաղափարին, երբ մի ակտիվն արժենշվում է մեկ ուրիշով։ Պորտֆելային ներդրումն, այս տեխնոլոգիայի համաձայն, իրականացվում է երկու պորտֆելի հիման վրա, այսինքն՝ մի պորտֆելը հանդես է գալիս որպես բազային մաս, իսկ մյուսը՝ արժեքորոշիչ։
GeWorko մեթոդը մշակվել է պրոֆեսիոնալ թրեյդերների համար, որոնք ներդրումային գործարքներ իրականացնելիս լրացուցիչ վերլուծության կարիք ունեն։ Ներկայումս այս մեթոդը կիրառելի է միայն NetTradeX առևտրային հարթակում։
CFA ինստիտուտի համաժողովին, որը նվիրված է տարածաշրջանում 2015 թվականի առավել արդիական տնտեսական զարգացումներին, կմասնակցեն աշխարհի 54 երկրից պատվիրակություններ՝ Եվրոպայի առաջատար պորտֆելային մենեջերներ, վերլուծաբաններ, ներդրողներ և տարբեր ընկերությունների ղեկավարներ։
CFA (Chartered Financial Analyst – դիպլոմավորված ֆինանսական վերլուծաբան) ինստիտուտը, որը ստեղծվել է 1962 թվականին, պրոֆեսիոնալ ներդրողների համաշխարհային ասոցիացիա է։ Ինստիտուտը ֆինանսների և ներդրումների ոլորտում շնորհում է աշխարհի ամենահեղինակավոր հավաստագիրը։ CFA ինստիտուտի կենտրոնական գրասենյակները գտնվում են Նյու Յորքում, Լոնդոնում, Հոնգկոնգում, Մումբայիում և Շարլոտսվիլում (ԱՄՆ)։ 2014 թվականի դրությամբ՝ ասոցիացիայի կազմում են գտնվում 120. 000 ներդրողներ և ֆինանսիստներ։
IFCM Group-ն ընկերությունների խումբ է, որն ավելի քան 10 տարի զբաղվում է ֆինանսական տեխնոլոգիաների բնագավառում նոր և արդյունավետ նախագծերի մշակմամբ և իրագործմամբ։

IFC Markets will introduce the innovative financial tool GeWorko at the annual European Investment Conference of the CFA Institute (Chartered Financial Analyst) on November 26-27 in London.
According to the GeWorco creators – IFCM Group CEO Gevorg Odabashyan and CIO Artavazd Kardashyan – the Method enables creating and trading portfolios from many assets. Portfolios can consist of currencies, stocks from various markets, indices and commodities. In fact, the Method is based on the Forex concept, where one financial asset is quoted by another.
Portfolio trading by this technology is realized on the basis of two portfolios: one of them acts as a base part and the other as a quote part.
GeWorko Method was developed for professional traders, who need additional analytical support for making trading deals. Trading through this method is available on NetTradeX professional trading platform.
The CFA Institute's conference, to focus on the region’s most pressing economic developments in 2015, will host delegations of 54 countries from around the world, leading European portfolio managers, analysts, investors and CEOs.
Created in 1962, CFA Institute (Chartered Financial Analyst) is a global association of professional investors. The Institute issues the most prestigious certificate in the sphere of finance and investment. CFA Institute is headquartered in New York, London, Hong Kong, Mumbai and Charlottesville (U.S.). As of 2014, the association consists of 120 000 investors and financiers.
IFCM Group is a group of companies, involved in development and realization of new effective projects in the sector of financial technologies for over 10 years.