Ծանոթանալով հեռուստացանկին` PanARMENIAN.Net-ը ներկայացնում է 5 ժանրային սերիալ, որոնք կարելի է և պետք է դիտել այս ձմեռ:
«Մանկության ավարտը» (օրիգ. անվանումը`Childhood's End)
Սեզոն` 1
Հեղինակ` Նիկ Հուրան
Դերերում` Դեյզի Բեթս, Չարլզ Դենս, Օզի Իքհայլ, Ջուլիան ՄաքՄեհոն
Պրեմիերան դեկտեմբերի 14-ին
Ալիքը` Syfy
Գիտաֆանտաստիկ գրականության դասական Արթուր Քլարկի պաշտամունքային դարձած վեպի էկրանավորումը բավականին ռիսկային էր: Վեպի երկրպագուների բազմամիլիոնանոց բանակի ցասումը չառաջացնելու համար` Syfy հեռուստաալիքը որոշեց թողարկել միայն 7 էպիզոդ մինի-սերիալի ձևաչափով: Մյուս սեզոնների ճակատագիրը կորոշվի կախված առաջին սեզոնի վարկանիշից: Գիտաֆանտաստիկ սերիալի սյուժեն հետևյալն է. երբ Երկիր մոլորակը բնակեցրին խաղաղասեր այլմոլորակայինները, աշխարհն ընկղմվեց երանելի ուտոպիայի մեջ: Բոլոր պետական գործերը ստանձնեցին եկվորները: Մի կողմից թվում էր, թե ամեն ինչ իդեալական է, բայց ինչ գին պետք է վճարեն մարդիկ այդ ամենի համար:
«Տարածություն» (օրիգ. անվանումը` The Expanse)
Հեղինակներ` Ռոբերտ Լիբերման, Թերի ՄաքԴոնաֆ
Դերերում` Թոմաս Ջեյն, Սթիվեն Սթրեյթ, Քես Անվար, Դոմինիկ Տիպպեր
Ամերիկյան Syfy ալիքի հերթական օրիգինալ գիտաֆանտաստիկ նախագիծն է, որը պատմում է ոչ այնքան հեռավոր ապագայի իրադարձությունների մասին: 200 տարի անց մարդկությունը սկսել է Տիեզերքի զավթումը, սակայն, չնայած հսկայական տեխնոլոգիական առաջընթացին, հանցագործությունները բացահայտելու համար նախկինի պես հրավիրում են փորձառու և հմուտ խուզարկուների: Դետեկտիվ Միլլերը սովոր է գործն ավարտին հասցնել: Սակայն հերթական հանցագործությունը հետաքննելու համար նա բախվում է տիեզերական մասշտաբի դավադրության հետ:
«Գաղութ» (օրիգ. անվանումը` Colony)
Հեղինակ` Կարլտոն Քյուս
Դերերում` Ջոշ Հոլլուոեյ, Սարա Ուեյն Քելլիս, Փիթեր Ջեկոբսոն, Ամանդա Ռիգետտի, Իզաբելլա Քրամփ
Պրեմիերան հունվարի 14-ին
Ալիքը` USA Network
«Ողջ մնալ» ֆիլմի ստեղծողներից մեկը նոր նախագիծ է մշակել հակաուտոպիայի ժանրում: Ոչ այնքան հեռավոր ապագայի Լոս Անջելեսը վերածվել է գաղութի, որն առանձնացած է մնացած աշխարհից բարձր պատով: Նոր կառավարությանը հավատարիմ քաղաքացիները չափավոր կյանք են վարում, իսկ անհամաձայնները ստիպված են ամեն օր կենաց ու մահու կռիվ տալ: Ուիլն ու Քեյթի Բոումենները կառավարությանը սատարողների թվում են, սակայն ամեն ինչ փոխվում է, երբ անհետանում է նրանց որդին: Երեխային վերադաձնելու համար Ուիլլը որոշում է վտանգավոր գործարք կնքել, ինչն անկանխատեսելի հետևանքներ է ունենում: Հեղինակների ակնհայտ զուգահեռները «Կփախչեմ Նյու Յորքից» ֆիլմի հետ և լավ դերասանական կազմը, թույլ են տալիս հուսալ, որ երկարաժամկետ նախագիծ կստացվի:
«Միլիարդները» (օրիգ. անվանումը` Billions)
Հեղինակներ` Բրայան Կոպպելման, Դևիդ Լևին
Դերերում` Դեմիեն Լյուիս, Փոլ Ջամատի, Մալին Աքերման, Դևիդ Կոստաբայլ, Թոբի Լեոնարդ Մուր
Պրեմիերան հունվարի 17-ին
Դրամատիկ սերիալը պատմում է հսկայական ֆինանսական մեքենայի աշխատանքին առնչվող մարդկանց բարդ փոխհարաբերությունների պատմությունը: Գործողությունը կատարվում է Նյու Յորքում, մեծ փողերի աշխարհում և պատմում է հեջ-ֆոնդերի հավակնոտ միապետ Բոբբի Աքսելրոդի և դաշնային դատախազ Չակ Ռոդսի դիմակայության մասին: Գերազանց դերասաններ Դեմիեն Լյուիսը (Նիկոլաս Բրոուդի «Հայրենիք» սերիալից) և Փոլ Ջամատին միանգամայն ունակ են իրենց ուսերին կրելու շոուն մի քանի սեզոն շարունակ: Կարևորն այն է, որ սյուժեն նույնքան հետաքրքիր ու գրավիչ լինի, որքան Showtime-ի արտադրության յուրաքանչյուր սերիալի դեպքում:
«Գաղտնի նյութեր» (օրիգ. անվանումը` The X-Files)
Սեզոն` 10
Հեղինակ` Քրիս Քարթեր
Դերերում` Դևիդ Դուխովնի, Ջիլիան Անդերսեն, Միչ Փիլեջի, Ուիլյամ Դևիս, Ջոել Մաքհեյլ
Պրեմիերան հունվարի 24-ին
Ալիքը` Fox
«Գաղտնի նյութեր» սիրված սերիալի վերջին` 9-րդ, սեզոնն ավարտվեց 2002-ի մայիսին: Հետո հայտնվեց երկրորդ լիամետրաժ «Ուզում եմ հավատալ» ֆիլմը, որը պրոդյուսերների համար ձախողված էր: 13 տարի անց շոուի անփոխարինելի հեղինակ Քրիս Քարթերը որոշեց վերակենդանացնել սերիալը. ըստ էության, շարունակությունը ոչ թե 10-րդ սեզոնն է, այլ մի նոր մինի-սերիալ, բաղկացած 6 էպիզոդից: Դևիդ Դուխովնին և Ջիլիան Անդերսոնը հերթական անգամ զբաղվելու են պարանորմալ պատահարների բացահայտմամբ արդեն 21-րդ դարի նոր իրողություններում:

1 Декабрь 2015 - 09:52 AMT
Изучив расписание телесетей, PanARMENIAN.Net представляет пять жанровых сериалов, которые можно и нужно смотреть этой зимой.
«Конец детства» (ориг. название Childhood's End)
Создатель Ник Хуран
В ролях Дэйзи Беттс, Чарльз Дэнс, Ози Икхайл, Джулиан МакМэхон
Премьера: 14 декабря
Канал: Syfy
Перенос на малые экраны культового романа классика научной фантастики Артура Кларка оказался делом рискованным. Дабы не вызвать гнев многомиллионной армии фанатов романа, телеканал Syfy решился запустить в производство только семь эпизодов в формате мини-сериала, судьба дальнейших сезонов которого решиться, исходя из рейтингов первого сезона. Сюжет научно-фантастического телесериала таков: после того, как на Земле поселились миролюбивые инопланетяне, мир погрузился в блаженную утопию. За все государственные дела взялись пришельцы. Со стороны казалось, что все идеально, но какую цену придется заплатить людям за идиллию?
«Пространство» (ориг. название The Expanse)
Создатели Роберт Либерман, Терри МакДонаф
В ролях Томас Джейн, Стивен Стрейт, Кэс Анвар, Доминик Типпер
Очередной оригинальный научно-фантастический проект американского канала Syfy повествует о событиях, происходящих в не очень отдаленном будущем. Через 200 лет человечество начало экспансию Вселенной, но, несмотря на огромный технический прогресс, для раскрытия преступлений по-прежнему приглашают опытных и умных сыщиков. Детектив Миллер привык доводить дело до конца. Однако во время расследования очередного преступления ему приходиться столкнуться с заговором вселенских масштабов.
«Колония» (ориг. название Colony)
Создатель Карлтон Кюс
В ролях Джош Холлоуэй, Сара Уэйн Кэллис, Питер Джекобсон, Аманда Ригетти, Изабелла Крамп
Премьера: 14 января
Канал: USA Network
Один из создателей «Остаться в живых» разработал новый проект в жанре антиутопии. Лос-Анджелес недалекого будущего превращен в своеобразную колонию, огражденную от остального мира высокой стеной. Граждане, лояльные новому правительству, живут умеренной жизнью, в то время, как несогласным приходиться каждый день бороться за выживание. Уилл и Кейти Боумэны среди тех, кто поддерживает правительство, однако все меняется после пропажи их сына. Чтобы вернуть своего ребенка, Уилл решается на рискованную сделку, которая приводит к непредсказуемым последствиям. Явная отсылка авторов к легендарному «Побегу из Нью-Йорка» и неплохой актерский состав позволяют надеяться, что на выходе получиться долгоиграющий фильм.
Создатели Брайан Коппельман, Дэвид Левин
В ролях Дэмиэн Льюис, Пол Джаматти, Малин Акерман, Дэвид Костабайл, Тоби Леонард Мур
Премьера: 17 января
«Секретные материалы» (ориг. название The X-Files)
Сезон: 10
Создатель Крис Картер
В ролях Дэвид Духовны, Джиллиан Андерсон, Митч Пиледжи, Уильям Дэвис, Джоэль Макхейл
Премьера: 24 января
Канал: Fox
Последний – девятый сезон популярного научно-фантастического сериала «Секретные материалы» завершился в мае 2002 года. Следом появился второй полнометражный фильм «Хочу верить», который для продюсеров оказался провальным. 13 лет спустя неизменный автор шоу Крис Картер решил воскресить сериал: по своей сути, продолжение представляет собой не 10-ый сезон, а новый мини-сериал, состоящий всего из шести эпизодов. Дэвид Духовны и Джиллиан Андерсон в роли полюбившихся зрителю агентов ФБР Фокса Малдера и Даны Скалли в очередной раз будут распутывать паранормальные происшествия в условиях новых реалий 21-го столетия.