Դեկտեմբերի 1-ին նոյեմբերյանի շրջանի Պառավաքար գյուղի վրա ադրբեջանական կողմից կրակոցներ են եղել: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից Արմեն Մալխասյանը:
«Կրակից քաղաքացիական մեքենա է հրդեհվել: Այս պահին միայն այսքանն է հայտնի»,-տեղեկացրել է Մալխասյանը, գրում է Panorama.am-ը:
Տավուշի մարզի Պառավաքար գյուղում սեպտեմբերի 28-ին հակառակորդի կրակոցից գյուղի բնակիչներից մեկը վնասվածք է ստացել: Գյուղացին վնասվածքը ստացել է խաղողի դաշտում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս:
Սեպտեմբերի 24-ի երեկոյան Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի գնդակոծության հետևանքով Բերդավանի խաղաղ բնակիչներ94-ամյա Շուշան Ասատրյանից և 41-ամյա Սոնյա Ռևազյանիցբացի զոհվել էր նաև Պառավաքարի բնակիչ, 83-ամյա Պայծառ Աղաջանյանը, ևս երկուսը վիրավորվել: Սեպտեմբերի 23-ին Ադրբեջանը գնդակոծել էր Տավուշի մարզի Դովեղ և Բարեկամավան գյուղերը: Զոհեր և վիրավորներ չկային, սակայն գյուղերը կրել են նյութական վնաս:

The Azerbaijani side opened fire on the village of Paravakar near Armenian town of Noyemberyan, Panorama.am reports citing a Police source.
“A civilian car caught fire as a result,” a Police press office representative Armen Malkhasyan said. “This is all we know for now.”
On September 28, a resident of Paravakar was wounded in the September 28 Azerbaijani shelling. The farmer came under fire as he was harvesting grapes.
Paravakar was also shelled by Azerbaijani armed forces on September 24, leaving a village resident Paytsar Aghajanyan dead.
Other border villages also came under Azeri fire: Sona Revazyan (born in 1974) and Shushan Asatryan (born in 1921) were killed in the border village of Berdavan.