Մոսկվայի «Սպարտակը» հրաժարվում է վարձակալության տալ թիմի հարձակվող և Հայաստանի հավաքականի անդամ Յուրա Մովսիսյանին հյուսիսամերիկյան Գլխավոր ֆուտբոլային լիգայի (MLS) «Ռեալ Սոլթ Լեյք» ակումբին, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը սեփական աղբյուրի վրա հղումով:
Ավելի վաղ ակումբի գլխավոր մենեջեր Քրեյգ Վեյբելը հաստատել էր, որ շահագրգռված է տեսնել իր ակումբում Մովսիսյանին:
«Այս պահի դրությամբ «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» բանակցում է «Սպարտակի» հետ Մովսիսյանի վարձակալության շուրջ: Ակումբը պատրաստ է վճարել ֆուտբոլիստի աշխատավարձի մեծ մասը, որն ըստ ԶԼՄ-ների, կազմում է €2,2 մլն: Ռուսակսն թիմի ղեկավարությունը դիտարկում է միայն ֆուտբոլիստի վաճառքի տարբերակը: Մեծ աշխատավարձի պատճառով ֆուտբոլիստի պահանջարկն այժմ մեծ չէ»,-ասել է աղբյուրը:
Նոյեմբերի 14-ին հայտնի է դարձել, որ Յուրա Մովսիսյանը կարող է տեղափոխվել ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյք»: «Սպարտակը», հայտարարել է, որ Մովսիսյանը կհեռանա ակումբից ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում: Մովսիսյանը խաղացել է «Ռեալ Սոլթ Լեյք»-ում 2007-2009 թթ.:
Նոյեմբերի 25-ին հայտնի դարձավ, որ Յուրա Մովսիսյանը կարիերան կարող է շարունակել Անգլիայում: 28-ամյա ֆուտբոլիստը հետաքրքրել է անգլիական Չեմփիոնշիփի մասնակից Լոնդոնի «Քուինզ Փարկ Ռեյնջերս»-ին: Մովսիսյանը մտադիր էր վերադառնալ «Ռեալ Սոլթ Լեյք» ամերիկյան ակումբ, որի կազմում հանդես էլ գալիս մինչև Եվրոպա տեղափոխվելը, սակայն առավել հեռանկարային տարբերակ ի հայտ եկավ Անգլիայի հետ կապված: Ըստ անգլիական մամուլի, «Քուինզ Փարկ Ռեյնջերս»-ի ղեկավարությունը Մովսիսյանին տեսնում է Չարլի Օսթինի փոխարինողի դերում, որը ձմռանը, հավանաբար, կհեռանա թիմից:

9 Декабрь 2015 - 17:05 AMT
Московский «Спартак» отказывается отдавать нападающего Юру Мовсисяна в аренду клубу североамериканской Главной футбольной лиги (MLS) «Реал Солт-Лейк». Об этом пишет ТАСС со ссылкой на источник, знакомый с ситуацией.
Ранее генеральный менеджер «Реал Солт-Лейк» Крейг Вэйбел подтвердил заинтересованность в переходе армянского форварда. Североамериканский клуб готов выплачивать большую часть зарплаты футболиста, которая, по данным СМИ, составляет €2,2 млн.
«Руководство российской команды рассматривает только вариант с продажей игрока. Из-за большой зарплаты футболиста на данный момент спрос на него небольшой», – сказал источник.
Мовсисян выступает в составе «Спартака» с 2013 года. Игрок провел в составе красно-белых 62 матча и забил 25 мячей.
Ранее сообщалось, что В 28-летнем нападающем сборной Армении заинтересован выступающий в Чемпионшипе лондонский «Куинз Парк Рейнджерс». Руководство клуба видит в Мовсисяне замену своем лучшему бомбардиру Чарли Остину. Спартак» может покинуть другой игрок армянской сборной – полузащитник Арас Озбилиз. Игроком интересуется турецкий «Бешикташ». Турецкий клуб собирается оформить его переход в ближайшее трансферное окно.