Դեկտեմբերի 29-ին լրագրողների և բանկի աշխատակիցների մասնակցությամբ կայացել է «ԱրմենիանՔարդ» ՓԲԸ-ի և MasterCard ընկերության տրամադրած38 պլանշետի խաղարկությունը:
2015-ի հոկտեմբերի 15-ից մինչև դեկտեմբերի 15-ը MasterCard և Maestro քարտերով կատարելով 30 և ավելի անկանխիկ գործարք 300.000 և ավելի դրամի կամ համարժեք արտարժույթի չափով (բացառությամբ առցանց վճարումների)` Ամերիաբանկի հաճախորդները ստացել են «ԱրմենիանՔարդ» ՓԲԸ-ի և MasterCard ընկերության կողմից խաղարկվող 180 պլանշետից մեկը շահելու հնարավորություն:
Այս պայմաններին բավարարող 66 հաճախորդին SMS-ի և էլ.նամակի միջոցով ուղարկվել էր մասնակցության հերթական համար:
Հաղթող է ճանաչվել խաղարկության այն 38 մասնակիցը, ում հերթական համարները խաղարկության ընթացքում դուրս են բերվել խաղարկության համար նախատեսված արկղիկից՝ պատահականության սկզբունքով:
Հաղթողների հերթական համարները հետևյալ են. 11, 7, 22, 18, 21, 13, 60, 28, 41, 32, 49, 15, 51, 53, 46, 24, 23, 39, 1, 44, 16, 25, 27, 54, 31, 26, 30, 29, 14, 12, 33, 4, 58, 61, 47, 42, 50, 34:
Հաղթողների համարները նաև մինչև օրվա ավարտ կհրապարակվեն Ամերիաբանկի Facebook-ի էջում, ինչպես նաև պաշտոնական կայքում:
Հաղթողները կարող են ստանալ իրենց մրցանակները՝ այցելելով Ամերիաբանկի գլխամասային գրասենյակ դեկտեմբերի 30-ից մինչև 2016-ի հունվարի 25-ը ներառյալ՝ աշխատանքային օրերին: Հաղթողները չեն կարող ստանալ մրցանակը 2016-ի հունվարի 25-ից հետո:
Ամերիաբանկը ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց առցանց գործարքները խրախուսելու նպատակով հոկտեմբերի 1-ից դեկտեմբերի 30-ը մեկնարկել էր Ամերիա Օնլայն և Մոբայլ բանկինգ արշավը, որի շրջանակում տվյալ համակարգի օգտատերերին մի շարք արտոնություններ են տրամադրվում:
Արշավի շրջանակում Ամերիաբանկը խաղարկություն էր հայտարարել՝ հոկտեմբերի 1-31-ն ընկած ժամանակահատվածում Ամերիա օնլայն/մոբայլ բանկինգ համակարգում 5 և ավելի գործարք իրականացնող օգտատերերի միջև:
Խաղարկության արդյունքներով 3 հաղթող որոշվեց, որոնցից յուրաքանչյուրը ստացել է Lenovo IdeaPad պլանշետ:

29 Декабрь 2015 - 12:14 AMT
Америабанк определил победителей розыгрыша планшетов в рамках акции ЗАО «Армениан Кард» и компании MasterCard.
Как отметил директор по линии розничных операций Америабанка Арман Барсегян, Америабанк, принимая за основу совместную поощрительную программу ЗАО «Армениан Кард» и компании MasterCard, выступил с 15 октября по 15 декабря 2015 года с карточным предложением, адресованным картодержателям MasterCard и Maestro.
Держатели карт Америабанка – MasterCard и Maestro, осуществив в период с 15-го октября по 15 декабря 30 и более безналичных сделок на сумму в 300 тысяч драмов и больше, получили возможность выиграть один из планшетов, разыгрываемых компаниями «Армениан Кард» и MasterCard.
По словам Барсегяна, 66 клиентов банка соответствовали всем условиям акции, причем их них только 38 клиентов получат разыгрываемые планшеты.
Розыгрыш 38-ми планшетов состоялся в головном офисе Америабанка в присутствии сотрудников банка и представителей СМИ. Победителями акции стали те клиенты, чьи номера в случайном порядке были отобраны в течение розыгрыша.
Номера победителей будут опубликованы в день розыгрыша на страничке Американка в соцсети Facebook , а также на сайте банка.
Победители смогут получить свои призы, посетив головной офис Америабанка в рабочие дни с 30-го декабря по 25 января 2016 года включительно. При этом после 25 января 2016 года победители акции уже не смогут получить приз, передает АРКА.