Հայաստանում խոզի գրիպի հետևանքով առաջացած բարդացումների պատճառով մահվան ելքերի թիվը հասել է վեցի: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Անահիտ Հայթայանը:
«Երեք հիվանդ մահացել է 2015-ի դեկտեմբերին, երեքը` 2016-ին», – տեղեկացրել է Հայթայանը, գրում է «Նովոստի-Արմենիա»-ն:
Ըստ նախարարության՝ հունվարի 9-ի դրությամբ H1N1 վիրուսից (խոզի գրիպից) մահացած բոլոր 3 ՀՀ քաղաքացու մոտ եղել են բարդացած դեպքեր կամ ուշ են դիմել բժիշկներին, կամ վիրուսը համակցված է եղել տուժածների ներքին այլ հիվանդությունների հետ
Հունվարի 9–ի վերջին տվյալներով` հանրապետությունում գրանցվել է սուր շնչառական վարակներով հոսպիտալացման 662 դեպք, որից 219-ը` թոքաբորբ: Հանրապետության վերակենդանացման բաժանմունքներում բուժում է ստանում 83 հիվանդ, որից 7-ը միացված է արհեստական շնչառական սարքին:

Six people have died of H1N1 swine flu virus in Armenia, a representative of the Ministry of Health said Monday, January 11, ARKA reports.
According to Anahit Haytayan, three people had died in December last year, with three more passing away this year.
In a statement, the Ministry of Health said 662 cases of hospitalization of patients with symptoms of acute respiratory infections, including 219 with pneumonia were registered as of January 9. The Ministry stressed that 85 of them were pregnant women, with 20 of them suffering from pneumonia.
Besides, 83 patients were hospitalized in intensive care units, with 8 more diagnosed with swine flu.