2016 թվականն ուրախությամբ, նոր հույսերով, նոր կամ նորոգված պատերի ներսում է սկսվել Հայաստանի տարբեր մարզերում բնակվող 40 ընտանիքի համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ` Արմավիրի մարզի Երվանդաշատ համայնքում 2015-ի տարեվերջին ավարտվել է մեկ կիսակառույց տան շինարարություն և վերանորոգվել մեկ տանիք: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը մասնակցել են երջանիկ ընտանիքիների բնակարանամուտի արարողությանը:
2014թ.-ին Արմավիրի մարզի ևս 9 ընտանիք աջակցություն են ստացել բնակարանաշինության ծրագրի շնորհիվ: 2014-2015թթ.-ին Արմավիրի մարզում աջակցություն ստացած ընտանիքների ընդհանուր թիվը 11 է: Կարապետյանների ընտանիքը տան շինարարությունը սկսել էր 25 տարի առաջ, սակայն այդպես էլ չէր կարողացել ավարտին հասցնել այն: Ամբողջ այդ ժամանակահատվածում նրանք ապրել են վագոն-տնակում, որտեղ ծնվել ու մեծացել են ընտանիքի երկու որդիները:
«Ամանորի տոներն ավարտվել են, սակայն տոնական տրամադրությունը դեռ շարունակվում է: Իմ ընտանիքի համար սա, թերևս, ամենանշանակալի և ուրախալի Ամանորն էր: Տարիների սպասումից հետո նոր ու լուսավոր տանը դիմավորեցինք Նոր տարին: Անչափ շնորհակալ եմ մեր կյանքում այս բեկումնային փոփոխության համար»,-ասել է Կարապետյանների ընտանիքի մայրը՝ Անուշը:
«Հաճելի է 2016թ. միջոցառումների մեկնարկն սկսել բնակարանամուտով: Մենք այսօր տեսնում ենք նախորդ տարի սկսած ծրագրի արդյունքը: Շինարարության ամբողջ ընթացքը պատասխանատու և տևական ժամանակ էր համագործակցող կողմերի համար: Իսկ տանիք ձեռք բերած ընտանիքների համար, թերևս, ամենաարագ անցնող տարին` երկարամյա սպասումներից հետո: Ծրագրի հաջողության ամենաբարձր գնահատականը մեծ հոգսից ազատված մարդկանց ժպիտն է: Իրականացվող աշխատանքները կարևոր են ոչ միայն բարեկեցություն ձեռք բերելու իմաստով: Դրանք բարոյական աջակցության դրսևորում են` խնդրի առջև կանգնած ընտանիքին միայնակ չթողնելու հրաշալի օրինակ: Նկատի ունենալով ծրագրի կարևորությունը՝ ազդարարում ենք, որ այն շարունակվելու է նաև այս տարի»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«Այս ընտանիքի ուրախությունը նաև մեր ուրախությունն է, մեր հաջողության գրավականը: Հուսով եմ՝ այս տարին ևս արգասաբեր կլինի: Միացյալ ուժերով շատ բան կարելի է փոխել: Համոզված եմ, որ կգա մի օր, երբ յուրաքանչյուր հայ ընտանիք ապահով կացարան կունենա»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
2015թ-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար, իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնն» իրականացրել է այն: Համագործակցության շնորհիվ 2007թ. մինչև օրս ծրագրի շահառու է դարձել 93 ընտանիք:

In late 2015, construction of a half-built house was completed and the roof of another family house was renovated in the village of Yervandashat, Armavir province owing to the partnership between VivaCell-MTS and Fuller Center for Housing Armenia. In 2014-2015, 11 more families in Armavir province were assisted through the housing project.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan participated in the housewarming ceremonies of both houses.
The Karapetyans started construction of their house 25 years ago but could not finish it. All these years they have been living in tin shelters, where their two sons were born and raised.
“The New Year holidays are gone but the happy spirit is still with us. This is probably the most remarkable and joyous New Year for me and my family. After many years of expectation we celebrated the New Year in our new and bright home. Poor housing conditions have affected my children’s health. I am grateful for the significant change in our lives,” Mrs. Anoush Karapetyan said.
“It is pleasant to start the events of 2016 with a housewarming,” Yirikian said. “We now see the results of the program that had commenced last year. The construction period was long and laborious for the cooperating parties, but to the families who had finally acquired a house after years of anticipation it must have felt like the shortest year. The highest proof of the program’s success are smiles of the people who have been relieved of their housing problem. Taking into account the significance of the program, we now announce that we will continue its implementation into the year 2016.”
“The happiness of this family is our happiness as well as the guarantee of our success. I hope this year will also be productive. A lot can be changed with joint forces. I am sure there will come a day when each Armenian family has a safe home,” said Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan.