Փետրվարի 23-ի դրությամբ Հայաստանի Հանրապետությունից ընդհանուր առմամբ արտահանվել է 10.248 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն` 2015-ի նույն ժամանակահատվածի 5.093 տոննայի դիմաց: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը:
Այդ թվում` արտահանվել է 3.299 տոննա պտուղ և խաղող՝ 2015-ի նույն ժամանակահատվածի 2.219 տոննայի դիմաց, 6.949 տոննա բանջարեղեն և կարտոֆիլ ՝ 2015-ի նույն ժամանակահատվածի 2.874 տոննայի դիմաց։
Փետրվարի 15-ի դրությամբ Հայաստանի Հանրապետությունից ընդհանուր առմամբ արտահանվել է 7.575 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն` 2015-ի նույն ժամանակահատվածի 4.139 տոննայի դիմաց:Հայկական թարմ պտուղ-բանջարեղենն արտահանվել է Ռուսաստանի Դաշնություն, Վրաստան, Շվեյցարիա, Իրաք։
2015-ի հոկտեմբերի 7-ի դրությամբ ՀՀ-ից ընդհանուր առմամբ արտահանվել էր 60.600 տոննա թարմ պտուղ-բանջարեղեն 2014-ի նույն ժամանակահատվածի 36.364 տոննայի դիմաց:

23 Февраль 2016 - 11:58 AMT
По состоянию на 23 февраля, из РА в общей сложности было экспортировано 10 248 тонн свежих фруктов и овощей против 5093 тонн за аналогичный период прошлого года.
Такие данные опубликовал департамент информации и общественных связей Министерства сельского хозяйства РА.
«В том числе было экспортировано 3299 тонн фруктов и винограда против 2219 тонн за тот же период в прошлом году, 6949 тонн картофеля и овощей вместо 2874 тонн за аналогичный период прошлого года»,- говорится в сообщении министерства.
По состоянию на 15 февраля, из РА в общей сложности было экспортировано 7,575 тонн свежих фруктов и овощей, вместо 4,139 тонн за тот же период 2015 года. Армянские свежие овощи и фрукты были экспортированы в РФ, Грузию, Швейцарию, Ирак.
По состоянию на 7 октября 2015 года, из РА в общей сложности было экспортировано 60,600 тонн свежих фруктов и овощей вместо 36,364 тонн за тот же период 2014 года.