Բնակարանաշինության ծրագրով 2015-ին Վայոց Ձորի Շատին գյուղում երկու ընտանիք վերանորոգել է տանիքը և մեկ ընտանիք ավարտել է կիսակառույց տան շինարարությունը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը և «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը այցելել են Շատին համայնք՝ շինարարությունն ավարտած ընտանիքների հետ բնակարանամուտ նշելու համար:
Գյուլնազարյանների յոթ հոգուց բաղկացած ընտանիքը տարիներ ի վեր ապրել է քարաթափման գոտում գտնվող տանը, առանց տարրական հարմարությունների, ամեն օր աչքի առաջ ունենալով փլուզման վտանգը: 2008թ. ի վեր ընտանիքը սկսել էր նոր տան շինարարությունը՝ գյուղամիջի ապահով տարածքում, սակայն այդպես էլ չէր կարողացել ավարտին հասցնել այն:
«Տարիների երազանքն է, որ այսօր ի կատար է ածվել: Վերջապես ընտանիքս ապահով ու հարմարավետ տուն ունի, կարող ենք հանգիստ քնել՝ առանց վախենալու, որ մեր տանիքը մեր գլխին փուլ կգա: Անչափ շնորհակալ եմ»,-ասել է ընտանիքի պապը՝ Սերյոժան:
«Այս մարդկանց երջանկությունը, վերագտած հույսով և վստահությամբ լի աչքերը և ժպիտները ոգևորում են մեզ, ուժ ու եռանդ են տալիս՝ շարունակելու մեր աշխատանքը: Դրանք վկայում են այն մասին, որ ճիշտ ուղու վրա ենք, և մենք պատրաստակամ ենք շարունակելու այդ ուղին՝ արժանավայել կյանքով ապրելու հնարավորություն ընձեռելով ավելի շատ ընտանիքների»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«Համատեղ իրականացվող ծրագրի շրջանակում 2015-ին 40 ընտանիք, կարծես, զարթոնք ապրեց: Յուրաքանչյուր կառուցված կամ նորոգված տան հետ ընտանիքը վերագտնում է ոչ միայն կորած հույսերը, այլև ձերբազատվում է թերարժեքության բարդույթից: Տունը ընտանիքի համար դառնում է այն վայրը, որտեղից նոր հորիզոններ են բացվում»,-ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
2007թ. իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել՝ օգնելով բարելավել Հայաստանի տասը մարզի 31 գյուղի (այդ թվում՝ 10 սահմանամերձ գյուղի) սոցիալապես անապահով 480 բնակչի կենսական պայմանները:

In 2015, in the frames of Vivacell-MTS’ housing project, two families in the village of Shatin in Armenia’s Vayots Dzor province renovated the roofs of their houses, with another family completing the construction of its half-built home.
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and Fuller Center for Housing President Ashot Yeghiazaryan visited Shatin community to celebrate housewarming with the happy families.
For years, the Gyulnazaryan family of 7 had been living in a rock slide zone without basic housing conditions. In 2008, they started the construction of a house in a secure area of the village, but were unable to complete it.
“The dream of many years has become true, and my family finally gets a safe and decent home,” said Seryozha, the grandfather of the family.
“The happiness of these people, their eyes and smiles inspire us to keep up with the work we have started,” Yirikian noted. “They prove we are on the right track, so we are ready to go all the way through to giving a chance of a decent life to more families.”
“In 2015, 40 families restarted their lives thanks to the jointly implemented housing project. Each renovated or constructed house gives hope to families, ridding them of the inferiority complex,” Yeghiazaryan said, in turn.
Since 2007, VivaCell-MTS has contributed AMD 228.3 million for the basic reconstruction or renovation of houses thus improving the life quality of 480 people with social needs in 31 villages in 10 provinces of the country.