Ամերիաբանկը մարտի 4-ին բացել է իր հերթական՝ 12-րդ մասնաճյուղը Երևանում՝ «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոնում:
Համաձայն իր ռազմավարության՝ Ամերիաբանկը ստեղծում է հնարավոր բոլոր պայմանները հաճախորդին հասանելի լինելու համար, և բացի մի շարք օնլայն ծառայություններ առաջարկելուց, մասնաճյուղերում սահմանվում է նաև երկար աշխատանքային գրաֆիկ՝ մասնավորապես՝ «Երիտասարդական» մասնաճյուղն աշխատելու է հատուկ գրաֆիկով՝ շաբաթը 7 օր, ժամը 10:30-ից մինչև 21:30-ը:
Նորաբաց մասնաճյուղն առաջարկում է արտոնյալ պայմաններով ծառայություններ բոլոր այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, որոնք կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ՝ բացելով հաշիվ Ամերիաբանկի «Երիտասարդական» մասնաճյուղում մինչև 2016-ի հունիսի 1-ը:
Ամերիաբանկի մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը նշեց, որ «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոնում մասնաճյուղի բացման նպատակահարմարությունը կապված է հաճախորդների հարմարավետությունն ապահովելու հետ:
«Մենք փորձում ենք աշխատել այն վայրերում, որտեղ մեր հաճախորդների որոշակի կենտրոնացում կա, իսկ քաղաքի այս հատվածը բավականին ակտիվ է. «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոնը բավականին շատ այցելուներ է ունենում: Ծրագրում ենք այստեղ բավական քանակությամբ նոր հաճախորդներ ներգրավել: Նաև գործող հաճախորդների համար հարմար տեղանք է», – ասեց Բարսեղյանը՝ պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի հարցին:
Նա տաև տեղեկացրեց, որ մասնաճյուղը մատուցելու է Ամերիաբանկի կողմից առաջարկվող բոլոր ծառայությունները:
Մասնաճյուղն առաջարկում է արտոնյալ պայմաններով հետևյալ ծառայությունները.
1. Նոր իրավաբանական անձի հաշիվ բացելու դեպքում.
– Bisiness քարտի տրամադրում՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
– Ամերիա օնլայն/մոբայլ բանկինգ (մինչև երկու օգտագործող) համակարգի տրամադրում՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
2. Նոր ֆիզիկական անձի արտարժույթով հաշվի անվճար բացում՝ անկախ արժույթի տեսակից և անվճար միացում օնլայն Ամերիաբանկ համակարգին
3. Ամերիաբանկի «Երիտասարդական» մասնաճյուղում հաշիվ բացող նոր հաճախորդներին ArCa Classic, Visa Electron կամ Cirrus Maestro պլաստիկ քարտերի տրամադրում՝ առաջին տարվա անվճար սպասարկմամբ, իսկ Visa/MasterCard Gold կամ Visa/MasterCard Platinum քարտատեսակների համար՝ առաջին տարվա սպասարկման վճարը սահմանվում է 50% զեղչով:
Արդեն հաճելի ավանդույթ է դարձել, երբ Ամերիաբանկը մասնաճյուղ է բացում գարնանամուտին և «Երիտասարդական» մասնաճյուղի բացման կապակցությամբ կանանց տոնին ընդհառաջ հանդես է գալիս հատուկ առաջարկով:
Բոլոր կին հաճախորդները, ովքեր 2016-ի մարտի 4-ից մինչև 2016-ի մարտի 9-ը ներառյալ ժամանակահատվածում ցանկություն կունենան ձեռք բերել Visa Gold կամ masterCard Gold պլաստիկ քարտ՝ Ամերիաբանկի նորաբաց «Երիտասարդական» մասնաճյուղում քարտը կստանան մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ:
Մասնաճյուղի հարակից տարածքում տեղադրված են կանխիկի մուտքագրման բանկոմատ և վճարային տերմինալ: Մասնաճյուղն իր տեխնիկական բարձր հագեցվածության, պրոֆեսիոնալ աշխատակացմի և հատուկ աշխատանքային գրաֆիկի միջոցով կապահովի հաճախորդների սպասարկման համար բարենպաստ պայմանները:
Որպես շուկայում իր ակտիվներով, տրամադրվող վարկերի ծավալով, պարտավորություններով և ավանդներով առաջատար՝ «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն մատուցում է համալիր կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ: Արժանանալով բազմաթիվ միջազգային պարգևների, այդ թվում՝ Euromoney, Global Finance և he Banker/FT հեղինակավոր ամսագրերի մրցանակների, Ամերիաբանկը շարունակում է ներդրումներ անել արդի տեխնոլոգիաների ներդրման և հաճախորդների սպասարկման որակի շարունակական կատարելագործման ուղղությամբ:

4 Март 2016 - 11:49 AMT
Америабанк открыл 4 марта новый филиал «Еритасардакан» в торговом центре «Метроном» в центре армянской столицы и запускает серию акций.
Как отметил на церемонии открытия директор по линии розничных операций Америабанка Арман Барсегян, это будет уже 12-ый филиала банка, который предложит клиентам полный спектр услуг и будет работать по специальному графику – семь дней в неделю с 10:30 до 21:30.
«В рамках своей стратегии банк создает наиболее благоприятные условия для своих клиентов, в том числе предоставляя возможность воспользоваться банковскими услугами после работы», – сказал Барсегян.
Более того, по словам представителя банка, филиал опирается на новую концепцию, согласно которой его услугами можно пользоваться круглосуточно семь дней в неделю посредством специального терминала, позволяющего самостоятельно пополнять счет, переводить средства, оплачивать коммунальные услуги и ряд других банковских операций.
При этом он отметил, что новый филиал предлагает льготные услуги всем тем физическим или юридическим лицам, которые станут клиентами банка, открыв счет в филиале Америабанка «Еритасардакан» до 1-го июня 2016 года.
В частности, при открытии счета для юридического лица клиенты смогут получить Business карту с годовым бесплатным обслуживанием, или подключение системы онлайн/мобильного банкинга с годовым бесплатным обслуживанием. А физические лица смогут бесплатно открыть валютный счет вне зависимости от вида валюты, а также получат бесплатное подключение к системе он-лайн банкинга Америабанка, передает АРКА.
Кроме того, новым клиентам Америабанка, которые откроют счет в новом филиале, будут предоставлены пластиковые карты ArCa Classic, Visa Electron или Cirrus Maestro с бесплатным обслуживанием на год, а для карт Visa/MasterCard Gold или Visa/MasterCard Platinum будет действовать скидка в 50% на годовое обслуживание.
«В связи с Международным женским днем Америабанк все женщины, которые захотят приобрести карточки Visa Gold или MasterCard Gold в новом филиале Америабанка в период с 4-го по 9-ое марта, получат в подарок бесплатное годовое обслуживание по карточке», – сказал Барсегян.