Ամերիաբանկը մարտի 4-ին բացել է իր հերթական՝ 12-րդ մասնաճյուղը Երևանում՝ «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոնում:
Համաձայն իր ռազմավարության՝ Ամերիաբանկը ստեղծում է հնարավոր բոլոր պայմանները հաճախորդին հասանելի լինելու համար, և բացի մի շարք օնլայն ծառայություններ առաջարկելուց, մասնաճյուղերում սահմանվում է նաև երկար աշխատանքային գրաֆիկ՝ մասնավորապես՝ «Երիտասարդական» մասնաճյուղն աշխատելու է հատուկ գրաֆիկով՝ շաբաթը 7 օր, ժամը 10:30-ից մինչև 21:30-ը:
Նորաբաց մասնաճյուղն առաջարկում է արտոնյալ պայմաններով ծառայություններ բոլոր այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, որոնք կդառնան Ամերիաբանկի հաճախորդ՝ բացելով հաշիվ Ամերիաբանկի «Երիտասարդական» մասնաճյուղում մինչև 2016-ի հունիսի 1-ը:
Ամերիաբանկի մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը նշեց, որ «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոնում մասնաճյուղի բացման նպատակահարմարությունը կապված է հաճախորդների հարմարավետությունն ապահովելու հետ:
«Մենք փորձում ենք աշխատել այն վայրերում, որտեղ մեր հաճախորդների որոշակի կենտրոնացում կա, իսկ քաղաքի այս հատվածը բավականին ակտիվ է. «Մետրոնոմ» առևտրի կենտրոնը բավականին շատ այցելուներ է ունենում: Ծրագրում ենք այստեղ բավական քանակությամբ նոր հաճախորդներ ներգրավել: Նաև գործող հաճախորդների համար հարմար տեղանք է», – ասեց Բարսեղյանը՝ պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի հարցին:
Նա տաև տեղեկացրեց, որ մասնաճյուղը մատուցելու է Ամերիաբանկի կողմից առաջարկվող բոլոր ծառայությունները:
Մասնաճյուղն առաջարկում է արտոնյալ պայմաններով հետևյալ ծառայությունները.
1. Նոր իրավաբանական անձի հաշիվ բացելու դեպքում.
– Bisiness քարտի տրամադրում՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
– Ամերիա օնլայն/մոբայլ բանկինգ (մինչև երկու օգտագործող) համակարգի տրամադրում՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ
2. Նոր ֆիզիկական անձի արտարժույթով հաշվի անվճար բացում՝ անկախ արժույթի տեսակից և անվճար միացում օնլայն Ամերիաբանկ համակարգին
3. Ամերիաբանկի «Երիտասարդական» մասնաճյուղում հաշիվ բացող նոր հաճախորդներին ArCa Classic, Visa Electron կամ Cirrus Maestro պլաստիկ քարտերի տրամադրում՝ առաջին տարվա անվճար սպասարկմամբ, իսկ Visa/MasterCard Gold կամ Visa/MasterCard Platinum քարտատեսակների համար՝ առաջին տարվա սպասարկման վճարը սահմանվում է 50% զեղչով:
Արդեն հաճելի ավանդույթ է դարձել, երբ Ամերիաբանկը մասնաճյուղ է բացում գարնանամուտին և «Երիտասարդական» մասնաճյուղի բացման կապակցությամբ կանանց տոնին ընդհառաջ հանդես է գալիս հատուկ առաջարկով:
Բոլոր կին հաճախորդները, ովքեր 2016-ի մարտի 4-ից մինչև 2016-ի մարտի 9-ը ներառյալ ժամանակահատվածում ցանկություն կունենան ձեռք բերել Visa Gold կամ masterCard Gold պլաստիկ քարտ՝ Ամերիաբանկի նորաբաց «Երիտասարդական» մասնաճյուղում քարտը կստանան մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ:
Մասնաճյուղի հարակից տարածքում տեղադրված են կանխիկի մուտքագրման բանկոմատ և վճարային տերմինալ: Մասնաճյուղն իր տեխնիկական բարձր հագեցվածության, պրոֆեսիոնալ աշխատակացմի և հատուկ աշխատանքային գրաֆիկի միջոցով կապահովի հաճախորդների սպասարկման համար բարենպաստ պայմանները:
Որպես շուկայում իր ակտիվներով, տրամադրվող վարկերի ծավալով, պարտավորություններով և ավանդներով առաջատար՝ «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն մատուցում է համալիր կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ: Արժանանալով բազմաթիվ միջազգային պարգևների, այդ թվում՝ Euromoney, Global Finance և he Banker/FT հեղինակավոր ամսագրերի մրցանակների, Ամերիաբանկը շարունակում է ներդրումներ անել արդի տեխնոլոգիաների ներդրման և հաճախորդների սպասարկման որակի շարունակական կատարելագործման ուղղությամբ:

Ameriabank opened on Friday, March 4 its 12th branch in Yerevan’s Metronome shopping center.
True to its strategy, Ameriabank is dedicated to creating comfortable conditions for its customers. Besides several online services, the bank also provides longer working schedules, with the newly opened Yeritasardakan branch set to work 7 days a week, from 10:30 am to 9:30 pm.
The new office provides services on preferential terms for all physical and legal entities who’ll open a bank account at the Yeritasardakan branch by June 1, 2016.
According to Ameriabank's Retail Banking Director Arman Barseghyan, opening a new branch at the shopping center will add to the clients’ comfort.
“We try to work in high-traffic areas, and this part of the city is quite busy. As Metronome shopping mall boasts many visitors, we are planning to involve as many customers as possible. The site is also comfortable for existing customers,” Barseghyan said in response to a PanARMENIAN.Net correspondent’s question.
As he further mentioned, the new branch will offer all services provided by the bank, including the following ones on preferential terms:
1. Opening a new account for a legal entity:
– Provision of a business card with a free 1-year maintenance,
– Provision of Ameria Online/ Mobile Banking system (up to two users) with a free 1-year maintenance;
2. Free account opening for new private clients (any currency) and a free connection to Online Ameriabank system;
3. Provision of a free ArCa Classic, Visa Electron or Cirrus Maestro payment cards with a 1-year free maintenance to all new retail clients, and 50% discount for Visa/Master Gold or Platinum cards.
Besides, Ameriabank has a special offer on the occasion of Women’s Day.
All female customers who will acquire a Visa Gold MasterCard Gold plastic Card between March 4, 2016 and March 9, 2016 from the bank's newly-opened branch will be exempted from paying a year’s maintenance fee.
Cash-in and payment machines are installed near the office.
With advanced technical equipment, professional staff and a special working schedule, the bank will ensure favorable conditions for customers.
Ameriabank CJSC is a dynamically developing bank. It’s one of the major and most stable financial institutions of in Armenia. The first investment bank in Armenia, Ameriabank has been offering to its clients a wide range of innovative banking services since 2007. Ameriabank is a universal bank rendering corporate, retail and investment services in a comprehensive package of banking solutions.