Համաշխարհային բանկը, ՀՀ կառավարությունը և «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը Ձեռնարկատիրության և ղեկավարների վերապատրաստման կենտրոնի (CEED) հետ համատեղ կազմակերպում են Հայաստան-ԱՄՆ ՏՏ աքսելերացիայի ծրագիր` էլեկտրոնային հասարակության և մրցունակության համար նորարարության ծրագրի շրջանակում:
Ծրագիրը հրավիրում է սկսնակ և նոր լուծումներ առաջարկող ընկերություններին մասնակցել զարգացման ծրագրին, որը ներառում է նաև թրեյնինգներ Հայաստանում և ԱՄՆ-ում:
Ծրագրի երևանյան մասի ավարտից հետո 5 սկսնակ ընկերություն հնարավորություն կստանա մասնակցելու Հայաստանի ՏՏ ոլորտի սկսնակ ընկերություններին նվիրված Armenia IT Start-Up համաժողովին, որը տեղի կունենա հունիսին Սիլիկոնյան հովտում: Ընկերությունները կկարողանան իրենց պրոդուկտը ներկայացնել պոտենցիալ հաճախորդներին, գործընկերներին և ներդրողներին:
Մասնակիցներին նաև հասանելի կդառնա CEED գլոբալ ցանցը, որը ներառում է գործարարների և ներդրողների ամբողջ աշխարհից:
Սիլիկոնյան հովիտը ամենամեծ ու նշանակալի տեխնոլոգիական կլաստերն է աշխարհում: Սիլիկոնյան հովտում են գտնվում Facebook, Google, Amazon, Apple և աշխարհի հարյուրավոր այլ խոշորագույն տեխնոլոգիական ընկերությունների կենտրոնակայանները:

11 Март 2016 - 06:53 AMT
Всемирный банк, правительство Армении и фонд «Инкубатор предприятий» совместно с Центром предпринимательства и развития управленческих навыков (CEED) организуют программу ИТ-акселерации Армения-США в рамках программы по электронному обществу и инновациям.
Программа приглашает стартапы и компании с новыми продуктами принять участие в программе развития, включающей трейнинги в Армении и США.
После завершения ереванской части программы пять стартапов получат возможность участия в Armenia IT Start-Up Forum, который пройдет в июне в Силиконовой долине, где представят свои продукты потенциальным клиентам, партнерам и инвесторам.
Участники также получат доступ к глобальной сети CEED, которая включает бизнес-лидеров и инвесторов со всего мира.
Силиконовая долина – самый большой и значимый технологический кластер мира. В силиконовой долине расположены штаб-квартиры Facebook, Google, Amazon, Apple и сотен других крупнейших технологических компаний мира.