Գործարկելով ACBA Mobile բջջային հավելվածը՝ ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռել կառավարել իրենց հաշիվները ցանկացած վայրից, ցանկացած պահի՝ ունենալով միայն ինտերնետ հասանելիությամբ IOS կամ Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սարքեր:
ACBA Mobile հավելվածի միջոցով օգտատերը կարող է փոխանցումներ կատարել հաշիվների միջև, այդ թվում փոխանցումներ իրականացնել նաև ՀՀ տարածքում գործող ցանկացած այլ բանկի հաշվեհամարներին, կատարել ավանդի համալրում, կոմունալ վճարումներ, արտարժութային փոխարկումներ, ստանալ պարտավորությունների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն, ընթացիկ վարկի մարման վերաբերյալ հիշեցումներ:
ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի կողմից առաջարկվող հավելվածի առավելություններին և հնարավորություններին ավելի մանրամասն կարելի է ծանոթանալ՝ այցելելով Բանկի պաշտոնական կայք կամ ֆեյսբուքյան էջ, որտեղ ԱԿԲԱ Մոբայլ հավելվածի Demo տարբերակի միջոցով հնարավորություն կստանաք նաև առանց հավելվածը ներբեռնելու ուսումնասիրել այն:
ACBA Mobile բջջային հավելվածից օգտվելու համար անհրաժեշտ է այն ներբեռնել App Store-ից կամ Play Market-ից և, դիմելով Բանկի մասնաճյուղ` ակտիվացնել այն:

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК посредством мобильного приложения ACBA Mobile предоставляет клиентам возможность управлять своими счетами из любой точки мира и в любое время. Таким образом, клиенты банка могут управлять своими счетами, имея доступ к интернету с мобильных телефонов и планшетов, работающих на операционных системах IOS или Android.
Как сообщает пресс-служба банка, Банк запустил мобильное приложение ACBA Mobile в сентябре 2015 года.
Посредством нового приложения ACBA Mobile клиенты могут осуществлять переводы между своими счетами или на счета любых других банков в Армении, пополнять вклады, оплачивать коммунальные услуги, осуществлять обмен валюты, получать подробную информацию о своих обязательств к банку, а также напоминания о погашении текущего кредита.
С преимуществами и возможностями предлагаемого АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНКом приложения можно ознакомиться на официальной странице банка или на странице в соцсети Facebook, где о приложении можно узнать посредством демо-версии, не загружая его.
Для того, чтобы воспользоваться мобильным приложением ACBA Mobile необходимо его загрузить из App Store из Google Play и, обратившись в филиал банка, активировать его.