2015թ. բնակարանաշինության ծրագրով Հայաստանի գրեթե ամբողջ տարածքում իրականացվել է տների վերանորոգման և կիսակառույցների շինարարության նախագիծ, որի շահառու է դարձել սոցիալապես անապահով 40 ընտանիք: Ծրագիրն իրականացնող կողմերի՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի և «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» ղեկավարներն այցելել են Դդմաշեն համայնք՝ մասնակցելու Մելիքյանների ընտանիքի բնակարանամուտի արարողությանը:
Մելիքյանները տարիներ շարունակ ապրել են տնից տուն տեղափոխվելով, ապա՝ 15 տարի վագոն-տնակում: Տասը տարի առաջ ընտանիքը վերջապես գնել է կիսակառույց մի շինություն` հուսալով, որ կկարողանա ավարտել շինարարությունը: Երազանքը սակայն, անկատար է մնացել:
«Անասելի դժվար է վագոն-տնակում ապրելն ու, առավել ևս, երեխա մեծացնելը: Տղաներս երբեք չէին զգացել սեփական տանիք ունենալու բերկրանքը: Տղաս՝ Տարոնը, մեկ տարի առաջ է քարաշեն կիսակառույցում Ամանոր դիմավորել: Այսօր ընտանիքս տուն ունի: Շնորհակալություն»,- ասել է ընտանիքի մայրը՝ Լեյլան:
«Բոլոր հաջողությունների հիմքում մարդու անձնական երջանկությունն է: Տնազրկությունը, գործազրկությունը, տարբեր խնդիրների առկայությունը հաճախ բացասաբար են անդրադառնում մարդու հոգեվիճակի վրա՝ անդրադառնալով երջանկությանը: Հույսի և հավատի մասին հաճախակի հնչեցվող իմ խոսքերը պատահական չեն: Երբեմն շատ փոքր աջակցությունն անգամ կարող է կտրուկ փոխել մարդու կյանքը՝ նրան դարձնելով ավելի վստահ, կայացած, համբերատար և հաջողակ: Այս մոտեցումը գործունեության սկզբից արժեհամակարգ է եղել մեզ համար: Դա անչափ կարևոր է մեր երկրի և ազգի համար: Հենց այդ նպատակի իրագործմանն է ուղղված այս համագործակցությունը: Ուրախ ենք արձանագրել հերթական ընտանիքի երջանկության փաստը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«Յուրաքանչյուր ընտանիքի պատմություն մի բովանդակալից գիրք է, որ գրվում է տարիների ընթացքում: Այս ընտանիքը բազում դաժան փորձություններ է հաղթահարել: Հուսով եմ, որ այսուհետև նրանց կյանքի էջերում միայն երջանիկ պատմություններ կգրվեն»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
2007թ.-ից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել՝ օգնելով բարելավել Հայաստանի տասը մարզի 31 գյուղի (այդ թվում՝ 10 սահմանամերձ գյուղի) սոցիալապես անապահով 480 բնակչի կենսական պայմանները:

In the framework of a VivaCell-MTS housing project, renovation and construction of half-built houses were implemented in all the provinces of Armenia throughout 2015, with 40 socially vulnerable families benefiting from the project.
Heads of VivaCell-MTS and Fuller Center for Housing Armenia visited Ddmashen community to participate in the housewarming ceremony of the Melikyan family.
Over the years, the Melikyans had been moving from one place to another, forced to live in a trailer for some 15 years. Ten years ago the family finally bought a half-built house hoping to soon finish the construction.
“It is indescribably difficult to live and raise children in a trailer. My son, Taron, celebrated his first New Year in a half-built stone building, and my family has a home today,” said Leyla, the mother of the family.
“Personal happiness is a precondition for success,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian. “Homelessness, unemployment and various problems affect a person's psychological health and happiness. It is not by chance that I frequently mention hope and belief in my speeches. Sometimes, a little act of kindness can fundamentally change people’s life, making them more confident, self-sufficient, tolerant, and successful.”
Since 2007, VivaCell-MTS has contributed AMD 228.3 million for the basic reconstruction or renovation of houses thus improving the life quality of 480 people with social needs in 31 villages of Armenia’s provinces.