Հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կուտակած փորձը, տնտեսական զարգացման և մրցակցային հաջողության հասնելու գաղտնիքը վառ օրինակ են ծառայում տարբեր լսարանների համար: Ընկերության տասնամյա ձեռքբերումներին, բիզնես-ռազմավարությանն ու պատասխանատու գործունեությանը ծանոթանալու նպատակով, Առաջնորդության դպրոցի ուսանողները հանդիպել են գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ, հայտնում է մամուլի ծառայությունը:
Ինտերակտիվ շփման արդյունքում, դասախոսության մասնակիցները ծանոթացել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տասնամյա գործունեության հիմնական ձեռքբերումներին. տեխնոլոգիական նորարար լուծումների, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության մշակույթի ներդրման և կիրառման, ինչպես նաև Հայաստանում միակ 4G (չորրորդ սերնդի) ցանցի գործարկման պատմությանը:
«Լինել առաջատար, նշանակում է ծառայել օրինակով. հստակ պատկերացնել բիզնեսի դերը՝ երկրի վարկանիշի բարձրացման և տնտեսության զարգացման հարցում: Մեզ համար դա եղել է պատասխանատվություն: Արդյունքում մենք դարձել ենք ոլորտի առաջատարը թե՛ բաժանորդների թվով (շուկայի ավելի քան 60% մասնաբաժին), և թե՛ սպասարկման կենտրոնների թվով (սպասարկման 86 կենտրոն՝ հանրապետությունով մեկ) և բացարձակ առաջատարը՝ բջջային ծածկույթի առումով (2G, 3G, 4G): Կառավարման այն մոդելը, որով առաջնորդվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, դաշտում ապահովել է հարգանքի վրա հիմնված արդար մրցակցություն, ինչից շահել են երկիրն ու հասարակությունը: Որ օղակում էլ լինեք ապագայում, հիշեք, որ հաջողված է այն գործը, որի արդյունքն արտացոլվում է ոչ միայն կոնկրետ ընկերության, ոլորտի այլև տնտեսության զարգացման վրա»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասախոսության ընթացքում ուսանողները ծանոթացել են գործընթացների թափանցիկ կառավարման համակարգի առավելություններին:

The students of the Armenia-based Leadership School met with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian to learn about the achievements of the company over the last ten years, its strategy and responsible attitude towards business.
The lecture was held in an interactive format. The participants discussed the chronology of VivaCell-MTS achievements: the history of creating innovative solutions, introducing the corporate social responsibility culture in Armenia, as well as launching the first and only 4G network in the country.
“A leader should set an example for others to do their best to improve the company's reputation and boost the country's economy development,” Yirikian said. “We’re now leading the telecommunication sector for the number of customers (60% of the market share) and service centers (86 service centers around the country) as well as network coverage (2G, 3G, 4G). VivaCell-MTS’ model of administration has created an atmosphere of healthy competition based on mutual respect, which, in turn, has had a positive impact on the country and the society. No matter which sphere you end up working in, remember that your business will be successful only if it is aimed at the development of the economy in general.”
During the lecture the students of the Leadership School were introduced to the benefits of the system of transparent administration of processes.