Աշխատանքային այցով առաջին անգամ Երևան էր ժամանել «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի» ընկերության գործադիր տնօրեն Դիմիտրիս Լոիսը: Այցը համընկել է մեր երկրում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» ընկերության հիմնադրման 20-ամյակի հետ: Լոիսի այցի հիմնական նպատակներն էին ծանոթանալ երևանյան գրասենյակի աշխատանքին, թիմին, տեղական շուկային, ինչպես նաև ներկայացնել «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» Խմբի տեսլականը: Նպատակներից էր նաև ուսումնասիրել Հայաստանը թե՛ որպես բիզնես միավոր, թե՛ որպես երկիր, ծանոթանալ պատմությանն ու մշակույթին:
Այցի ընթացքում Լոիսը հանդիպել է ընկերության աշխատակիցների հետ, կարևորել տեղական շուկայում առկա մարտահրավերները և հնարավորությունները, ձեռքբերումները, ռազմավարական թիրախները և նպատակները՝ միաժամանակ մանրամասնելով Խմբի տեսլականի նրբությունները: Անդրադառնալով թիմի աշխատանքին` ընկերության գործադիր տնօրենը նշել է, որ Խմբում ինչպես փաթեթավորման, այնպես էլ ըմպելիքի որակական չափանիշներով Հայաստանն առաջատարն է:
Հանդիպմանն աշխատակիցները հնարավորություն են ունեցել ընկերության ղեկավարից հարցուպատասխանի միջոցով ստանալ իրենց հետաքրքրող անձնական և բիզնես հարցերի պատասխանները: Հանդիպումն ամփոփելիս անդրադառնալով Հայաստանում ընկերության հաջողությանը` գործադիր տնօրենը մատնանշել է հայկական ԴՆԹ-ն որպես բիզնեսի հետագա զարգացման ամուր հիմք:
Իր ելույթում Դիմիտրիս Լոիսն անդրադարձել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի»-ի արժեքներին, որոնք են իսկությունը, սպառողի հանդեպ հոգատարությունը, համախմբվածությունը, գերազանցությունն ու կատարելագործումը: Նա կարևորեց նաև հիմնական շահառուների հետ ընկերության գործակցությունը և տարբեր համայնքային ծրագրերում իրականացվող ներդրումները: Ներկայացնելով ընկերության 20 տարվա աշխատանքը՝ Լոիսն ընդգծեց ուղիղ ներդրումների միջոցով Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործընթացում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիայի» ներգրավվածությունը:
«Մենք շատ մոտ ենք կանգնած Հայաստանում մեր սպառողներին` պատրաստ ենք մշտապես «զովացնել» նրանց և տրամադրել ապրանքատեսակների լայն ընտրանի: Մեր հայաստանյան թիմն ինձ ոգեշնչեց իր աշխատասիրությամբ ու մեր բիզնեսին անկեղծ նվիրվածությամբ, ինչպես նաև տաղանդավոր մասնագետներին զարգանալու հնարավորություն ընձեռելով: Իմ այցից հետո դեռ երկար կհիշեմ հայ ժողովրդի հյուրընկալությունն ու հարուստ մշակութային ժառանգությունը»,- նշել է ընկերության ղեկավարը:
Երկօրյա այցի ընթացքում Դիմիտրիս Լոիսը հասցրել է այցելել նաև Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոն, որտեղ շրջելուց հետո կիսվել է ինչպես կենտրոնի մասին, այնպես էլ Հայաստան իր այցելությունից ստացած դրական տպավորություններով:
Այցի ընթացքում ընկերության գործադիր տնօրենին ուղեկցել են «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» Խմբի տարածաշրջանային տնօրենները և «Կոկա-Կոլա Ընկերության» բարձրաստիճան ներկայացուցիչները:

Coca-Cola Hellenic Bottling Company (CCHBC) CEO, Dimitris Lois visited Armenia for the first time. The high-level visit coincided with the 20th anniversary of the start-up of Coca-Cola HBC’s Armenian operations. The main purpose of the CEO’s visit was to get acquainted with the Armenian operations and the local market, interact with the team and share the global vision of CCHBC Group. The head of the company took the time to explore Armenia both as a country and a business unit, also getting to know the nation, its history, culture and traditions.
At a meeting with CCHBC Armenia employees, Lois highlighted the local market challenges and opportunities, latest results and achievements, strategic targets and goals, thus increasing engagement with the Group’s vision. Referring to the company's performance, the CEO noted that Armenia is the leader in terms of packaging quality and is distinguished by high quality of product.
During a Q&A session, employees had a chance to address questions of both business and personal character, receiving answers from the first man of the company. At the end of the meeting, while referring to the success of the company’s performance in Armenia, the CEO also mentioned Armenian DNA as a strong foundation to further develop the business.
Speaking to the attendees, Lois elaborated on the Coca-Cola HBC values – authenticity, caring for people, performing as one, excellence, learning, and winning with customers. He also emphasized the Company’s partnership and engagement with key stakeholders and investment into various community programs. Presenting Coca-Cola HBC’s 20-year activities, Lois emphasized the Company’s involvement in socio-economic development of Armenia, through direct investments.
“We are very close to our consumers in Armenia, ready to refresh them, create value and provide a large portfolio of products. Our local team impressed me with their passion and genuine commitment for our business and for developing their talented people. The hospitality and the rich cultural heritage of the Armenian people will be a lasting memory for me after my visit here,” said Lois.
During his 2-day stopover, the executive also visited the Cafesjian Center for the Arts, afterwards sharing his positive impressions both from the center and the overall visit to Armenia.
During the entire tour, the CEO was accompanied by the CCH Group Regional Directors and high-level representatives of the Coca-Cola Company.