ՄոբիԴրամը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի դուստր ընկերությունը, շարունակում է հարմարավետ լուծումներ ներկայացնել իր հաճախորդներին. «Skrill» վճարային համակարգի հետ համագործակցության արդյունքում, մինչև ապրիլի 30-ը տրվում է բացառիկ՝ առանց միջնորդավճարի դրամական փոխանցումներ կատարելու հնարավորություն: Գանձվում է միայն արտարժույթի փոխարկման վճարը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Հաճախորդներին նոր գործիքներ առաջարկելու ՄոբիԴրամի մոտեցումը նպատակ ունի նպաստել սպասարկման ոլորտի բարելավմանը և կրճատել ժամանակի անհարկի կորուստը: Միջազգային ճանաչում և Եվրամիության տարածքում գործունեության ծավալման արտոնություն ունեցող «Skrill» վճարային համակարգի հաճախորդները կարող են մատչելի և ապահով դրամական փոխանցումներ կատարել աշխարհի 200 երկրից:
ՄոբիԴրամի հաշվին փոխանցում կատարելու համար՝ գործարքն իրականացնողին անհրաժեշտ է իմանալ ստացողի բջջային հեռախոսի համարը և անունը: Փոխանցված գումարի մասին կողմերը կծանուցվեն գործարքից անմիջապես հետո՝ կարճ հաղորդագրությամբ: Ի դեպ, եթե ստացողը ՄոբիԴրամի հաճախորդ չէ, գործարքն ավարտին հասցնելու համար պետք է գրանցվի համակարգում: Գումարը կարող է կանխիկացվել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում տեղակայված՝ ՄոբիԴրամի մասնաճյուղերից մեկում:

MobiDram, a subsidiary of VivaCell-MTS, announced its cooperation with Skrill payment system. The new partnership enables MobiDram customers to perform commission-free money transfers till April 30, 2016 with only currency conversion payment to be charged, MobiDram said.
By offering new tools to its customers, MobiDram aims to save time and contribute to the improvement of the service quality.
Customers of Skrill, which is licensed to operate in the EU states, can perform safe and easy money transfers from 200 countries worldwide.
To transfer money to MobiDram account, you need the name and mobile number of the recipient. The parties will be immediately notified about the transferred amount via SMS.
The recipients will have to register at MobiDram in case they are not a client yet. The transferred money can be received at any branch of MobiDram located in VivaCell-MTS service centers.