Հայաստանի կառավարությունը ապրիլի 15-ի նիստում հավանություն է տվել «ՀՀ կառավարության և ՌԴ կառավարության միջև Հայաստանի կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագրի դրույթներն ու պայմանավորվածություններն իրականացնելու մասին որոշման նախագծին:
Համաձայն նախագծի, ֆինանսների նախարարին հանձնարարվում է վերահսկել համաձայնագրով հայկական կողմի ստանձնած պարտավորությունների կատարումը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարին հանձնարարվում է հստակեցնել ՀՀ-ին մատակարարվող ժամանակակից սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի անվանացանկը, ՌԴ համապատասխան մարմինների հետ քննարկել և ստորագրել տրամադրվող վարկի շրջանակում ժամանակակից ռազմական նշանակության արտադրանքի մատակարարման պայմանագրերը՝ արտացոլելով մատակարարումների ծավալները, ժամկետները և գները:
Հունվարի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը լրագրողներին ասել էր, որ ՀՀ-ին ՌԴ կողմից սպառազինության գնման համար նախատեսված վարկի շուրջ գործընթացըհամապատասխանում է նախատեսվածին:

The government on Friday, April 15, approved a draft decision on implementing provisions and arrangements under the agreement on state export credit between Armenia and Russia.
According to the decision, Armenia’s Finance Minister was assigned to control the Armenian side's fulfillment of commitments under the agreement.
Meanwhile, the Defense Minister was assigned to clarify the list of modern arms and military equipment to be delivered to Armenia, as well as to discuss and sign with relevant Russian agencies the contracts for the supply of modern military products that would reflect the volume, dates and prices of deliveries.