«Բորուսիայի» և Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, հավանաբար, ամռանը կփոխի ակումբը, քանի որ «Բորուսիայի» հետ նոր պայմանագրի վերաբերյալ կողմերը չեն կարողանում համաձայնության գալ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Դորտմունդի «Բորուսիան» մտադիր է թիմում պահել Հենրիխ Մխիթարյանին: Գերմանական ակումբն ավելի լավ պայմաններով պայմանագիր է առաջարկում ֆուտբոլիստին,- ասել էր «Sky Sport»-ի լրագրող Ջանլուկա դի Մարցիոն:
Ըստ Tuttosport-ի, «Յուվենտուսը» հուսով է այս ամառ իր կազմում տեսնել 27-ամյա ֆուտբոլիստին, չնայած, որ նրանով հետաքրքրվում է նաև «Արսենալը», հայտնում է «Սպորտ-էքսպրեսը»:
Իտալական ակումբի ղեկավարությունը վստահ է, որ իրենք առավելություն ունեն, քանի որ լավ հարաբերություններ են հաստատվել Մխիթարյանի գործակալ Ռայոլայի հետ:
Ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանը մասնակցել է 46 խաղի, 21 գոլի հեղինակ է դարձել և գոլային 29 փոխանցում կատարել:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ձեռքբերումն ամառային տրանսֆերային պատուհանի գլխավոր նպատակն է լինելու Լոնդոնի «Արսենալի» համար: Միաժամանակ Մխիթարյանի գործակալ Մինո Ռայոլան բանակցություններ է վարում Թուրինի «Յուվենտուսի հետ», հայտնել է Gazzetta dello Sport պարբերականը:

Туринский «Ювентус» рассчитывает получить 27-летнего Генриха Мхитаряна, несмотря на интерес к нему со стороны лондонского «Арсенала». Как сообщает «Спорт-Экспресс» со ссылкой на итальянские СМИ, руководство итальянской команды уверено в успехе, уповая на отличные отношения с агентом футболиста Мино Райолой.
Тем не менее, не теряет надежд удержать Мхитаряна и «Боруссия». «Мы желаем сохранить Мхитаряна любой ценой. Мики – настоящий чемпион, поэтому мы хотим удержать его», – заявил тренер дортмундской команды Томас Тухель на одной из недавних пресс-конференций. Несмотря на такое заявление, в спортивной прессе все чаще появляются сведения, что полузащитник не может договориться с клубом о новом контракте, поэтому его переход в другой клуб в течение трансферного лета вполне вероятен.
Генрих Мхитарян начал футбольную карьеру в ереванском клубе «Пюник». В 2009 году он перешел в украинский чемпионат, вначале в донецкий «Металлург», а оттуда – в «Шахтер». В 2013 году армянский нападающий выбрал «Боруссию», несмотря на попытки ангажемента от «Ливерпуля». Здесь он стал чемпионом Германии и двукратным обладателем Суперкубка страны.
В текущем сезоне Мхитарян сыграл в 46 матчах во всех турнирах, забил 21 гол и сделал 29 голевых передач.