Արցախի Հանրապետության կառավարության կողմից բացված հատուկ հաշվեհամարին ապրիլի 18-ին 265 իրավաբանական և ֆիզիկական անձի կողմից փոխանցվել է մոտ $734.000 (352.530.400 դրամ)՝ ներառյալ արտարժույթով փոխանցումները:
Իսկ ապրիլի 4-18-ը փոխանցումները կազմել են, ընդհանուր առմամբ, մոտ $6 մլն 537.000 (3.140.474.363 դրամ)՝ փոխանցված 3.935 անձանց կողմից:
Ամբողջ գումարն ուղղվելու է պաշտպանության բանակի մարտունակության հետագա ամրապնդմանը:
Կառավարությունը, Արցախի ամբողջ բնակչության անունից, իր խորին շնորհակալությունն է հայտնում բոլոր նվիրատուներին՝ հավաստիացնելով, որ յուրաքանչյուր լումա էական նշանակություն է ունենալու Արցախի անվտանգության ապահովման գործում:
ԼՂՀ ֆինանսների նախարարության կայքում գործում է վիրտուալ POS-տերմինալ, որի միջոցով հնարավոր է վիզա, մասթեր և արքա քարտերով առցանց փոխանցումներ կատարել:
Բոլոր այն անձինք, ովքեր ցանկանում են բարեգործություն կատարել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը, կարող են դրամական փոխանցումներ կատարել հետևյալ բանկային հաշիվներին`
Սպասարկող բանկ` «Արցախբանկ» ՓԲԸ
Հասցե` Կիևյան փողոց 3, Երևան, Հայաստան
SWIFT` ARTSAM22
Ստացող` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ֆինանսների նախարարություն
Հաշվի համարը` 22300612211100 (ՀՀ դրամ).
Հաշվի համարը` 22300110153200 (ԱՄՆ դոլար).
Հաշվի համարը` 22300200153300 (Եվրո).
Հաշվի համարը` 22300400153100 (ՌԴ ռուբլի):
Տեղեկացնենք, որ փոխանցումների հաշվետվությունը պարբերաբար թարմացվում է նաև ֆինանսների նախարարության կայքում.

На специальный счет, открытый правительством НКР, 18 апреля поступило $734.000 (352.530.400 драм) от 265 юридических и физических лиц. Всего, начиная с 4 апреля, поступило средств на сумму около $6 млн 537.000 (3.140.474.363 драм) от 3935 корреспондентов.
Вся сумма будет направлена на укрепление боеспособности Армии Обороны. Правительство, от имени всего населения Карабаха, выражает глубокую благодарность всем жертвователям и заверяет, что все средства без остатка будут потрачены на обеспечение безопасности страны.
На официальном сайте министерства финансов НКР действует виртуальный POS-терминал, посредством которого можно осуществлять переводы в режиме онлайн.
Все, кто имеет желание сделать благотворительный взнос для Нагорно-Карабахской Республики, могут осуществлять перечисления на следующие банковские счета:
ЗАО «Арцахбанк»
Адрес: ул. Киевян, 3, Ереван, Армения
SWIFT` ARTSAM22
Получатель: министерство финансов Нагорно-Карабахской Республики
Номера счетов:
22300612211100 (драм РА).
22300110153200 (доллар США).
22300200153300 (Евро).
22300400153100 (рубль РФ):
Отчетность по состоянию счетов периодически обновляется также на сайте министерства финансов Армении.