Հայկական PicsArt-ը $20 մլն է ներգրավել ասիական շուկաներում առաջխաղացման համար:
Ինչպես գրում է TechCrunch-ը, ներդրողներն են DCM Ventures և Siguler Guff & Company ընկերությունները: Ներդրումներն անհրաժեշտ են, մասնավորապես, Ճապոնիայում ու Չինաստանում առաջխաղացման համար:
Ասիայում տարածում ունեն մի շարք այլ ֆոտոհավելվածներ: PicsArt-ի հեղինակները հույս ունեն աչքի ընկնել, մասնավորապես, ամսական 75 մլն ակտիվ օգտատերի հասնող լսարանի շնորհիվ: Հավելվածն ավելացրել է նոր հնարավորություններ, որոնց թվում է, օրինակ, նմանատիպ ճաշակ ունեցող օգտատերերի որոնումն ու Flickr-ից PicsArt լուսանկարները տեղափոխելու հնարավորությունը:
Ավելի վաղ ընկերությունը $45 մլն է ներգրավել, մասնավորապես, Sequoia Capital և Insight Venture Partners ընկերություններից:
PicsArt-ը մեծ տարածում ստացած լայն հնարավորություններով գրաֆիկական խմբագիր է, որը հայկական թիմը մշակել է 2011-ին: Աշխարհում ավելի քան 250 միլիոն օգտատեր է օգտվում անվճար հավելվածից: Այն ունի պատկերների խմբագրման լայն հնարավորություններ և հարյուրավոր գործիքների ու էֆեկտների միջոցով ֆոտոմոնտաժի հնարավորություն, որոնք կարելի է գտնել միայն մասնագիտացված ծրագրերում: Հեղինակները ներկայացնում են իրենց պրոդուկտը որպես «լուսանկարների համար նախատեսված YouTube»:

20 Апрель 2016 - 15:34 AMT
Армянское приложение PicsArt привлекло $20 млн от инвесторов DCM Ventures и Siguler Guff & Company на расширить свои базы пользователей в Азии.
Как пишет Techcrunch, PicsArt пока не выяснил точное число своих пользователей в Азии, но генеральный директор и главный управляющий по развитию бизнеса компании Уилсон Кригель говорит, что рост числа пользователей заметен на всем континенте, особенно – в Китае и Японии.
Он планирует локализовать приложение путем добавления клипарта, шрифтов и наклеек, специально предназначенных для конкретных рынков, и ищет партнеров для развития и роста в разных странах.
В Японии, например, PicsArt проводит промо-акции на праздники, а также работает на партнерских началах с японскими телекоммуникационными сетями.
PicsArt планирует завоевать новый рынок, в частности, благодаря своей активной аудитории. Ранее стартап привлек $45 млн от компаний Sequoia Capital и Insight Venture Partners.
PicsArt – это популярный графический редактор с широкими возможностями, разработанный армянской командой в 2011 году. Более 250 миллионов пользователей по всему миру используют это бесплатное приложение, чтобы пользоваться широкими возможностями редактирования изображений и фотомонтажа с помощью сотен инструментов и эффектов, которые можно найти только в профессиональных программах. Создатели позиционируют продукт, как «YouTube для фотографий».