Ավտոբուսի պայթյունի փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում իրականացվել են ակտիվ քննչական միջոցառումներ, սակայն քննության շահերից ելնելով` այս պահին ոչինչ չի հրապարակվում:
Այս մասին հայտնել են Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից` պատասխանելով հարցին, թե կան արդյոք ձերբակալվածներ, կասկածյալներ և թե ինչ աշխատանքներ են իրականացվել, գրում է Tert.am-ը:
«Փորձաքննության եզրակացության մասին կտեղեկացնենք»,-հայտնել են ՔԿ-ից:
Ապրիլի 25-ին, Երևանի Հալաբյան-Արզումանյան փողոցների խաչմերուկում՝ «Նիգ» սրճարանի մոտակայքում, ավտոբուսում պայթյուն է որոտացել 63 երթուղուն պատկանող Bogdan մակնիշի 4829Տ պ/հ ավտոբուսում: Զոհվել է 2 մարդ, տուժել՝ 8: Վիրավորվել են 1963 թ. ծնված Հասմիկ Սուրենի Մելքոնյան, 1979 թ. ծնված Անուշ Արշալույսի Եղիկյան, 1971 թ. ծնված Հարություն Նազարի Թերզյան, 2002 թ. ծնված Էդգար Արայիկի Գասպարյան, 2001 թ. ծնված Անահիտ Սարգսի Միքայելյան, 2001 թ. ծնված Ռոլանդ Սուրիկի Խոջայան, 1955 թ. ծնված Արեգնազ Սարգսի Ղալեչյան, 1994 թ. ծնված Արթուր Վաչիկի Մարգարյան, ով տեղափոխվել է «Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն», որտեղ ստանալով համապատասխան բուժօգնություն՝ դուրս է գրվել:

В рамках уголовного дела, заведенного по факту взрыва пассажирского автобуса в Ереване, проводились активные следственные мероприятия, однако, исходя из интересов следствия, на данный момент подробности не разглашаются.
Об этом сообщили в пресс-службе Следственного комитета, отвечая на вопрос, есть ли на данный момент задержанные, подозреваемые, и какие работы проводятся, пишетTert.am.
«Мы сообщим о заключении экспертизы», – сообщили в СК.
25 апреля по адресу Алабяна 11 в Ереване произошелвзрыв в автобусе под номером 63 марки «Богдан», в результате которого 2 человека погибли, еще 8 пострадали.Пострадавшие:Асмик Мелконян (1963 г.р.), Ануш Егикян (1979 г.р.), Арутюн Терзян (1971 г.р.), Эдгар Гаспарян (2002 г.р.), Анаит Микаелян (2001 г.р.), Роланд Ходжаян (2001 г.р.), Артур Маргарян (1991 г.р.), Арегназ Галечян (1955 г.р.).Артур Маргарян был перевезен в ожеговый центр, где получил соответствующую медицинскую помощь и выписался.
Читайте также: Число пострадавших от взрыва автобуса в Ереване достигло 8: Их жизни не угрожает опасность