Արտերկրում հանդես եկող 11 ֆուտբոլիստ է հրավիրվել Հայաստանի ազգային հավաքական Հայաստան-Գվատեմալա և Հայաստան-Էլ Սալվադոր ֆուտբոլային հանդիպումների համար:
Մայիսի 28-ին և հունիսի 1-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի երկու ընկերական հանդիպում ԱՄՆ-ի Լոս-Անջելես քաղաքում՝ «Սթաբհաբ սենթեր» մարզադաշտում մրցելով համապատասխանաբար Գվատեմալայի և Էլ Սալվադորի հավաքականների հետ:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարուժան Սուքիասյանն արդեն հրապարակել է արտերկրում հանդես եկող այն ֆուտբոլիստների անունները, որոնք կնախապատրաստվեն այդ հանդիպումներին:
Գաել Անդոնյան, «Դիժոն» (Ֆրանսիա), Հրայր Մկոյան, «Էսթեղլալ» (Իրան), Հովհաննես Համբարձումյան, «Վարդար» (ՆՀՀ Մակեդոնիա), Հենրիխ Մխիթարյան, «Բորուսիա» (Դորտմունդ, Գերմանիա), Մարկոս Պիզելլի, «Ալ Ռաեդ» (Սաուդյան Արաբիա), Արաս Օզբիլիս, «Ռայո Վալեկանո» (Իսպանիա), Կառլեն Մկրտչյան, «Անժի» (Ռուսաստան), Գոռ Մալաքյան, «Ստալ» (Ուկրաինա), Էդգար Մանուչարյան, «Ուրալ» (Ռուսաստան), Արթուր Սարկիսով, «Վոլգա» (Ռուսաստան), Գեղամ Կադիմյան «Կարպատի» (Ուկրաինա):
Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկող ֆուտբոլիստների ցուցակը, ինչպես նաև նախապատրաստական ծրագրի մանրամասները կհրապարակվեն ավելի ուշ:

11 футболистов, выступающих за рубежом, были приглашены в сборную Армении по футболу для принятия участия в двух товарищеских матчах.
28 мая и 1 июня национальная сборная Армении проведет два товарищеских матча со сборными Гватемалы и Сальвадора на стадионе «Стабхаб центр» в Лос-Анджелесе.
Главный тренер сборной Армении Варужан Сукиасян обнародовал список футболистов, приглашенных в команду из числа выступающих за рубежом.
Гаэль Андонян, «Дижон» (Франция),Грайр Мкоян, «Эстеглал» (Иран),Оганес Амбарцумян, «Вардар» (БЮР Македония),Генрих Мхитарян, «Боруссия» (Дортмунд, Германия),Маркос Пизелли, «Ал Раед» (Саудовская Аравия),Арас Озбилис, «Райо Вальекано» (Испания),Карлен Мкртчян, «Анжи» (Россия),Гор Малакян, «Сталь» (Украина),Эдгар Манучарян, «Урал» (Россия),Артур Саркисов, «Волга» (Россия) иГегам Кадымян «Карпаты» (Украина) сыграют в составе сборной Армении.
Список футболистов, выступающих в чемпионате Армении, равно как и программа подготовки, будут опубликованы позднее.