Երիտասարդ հայ ռեժիսոր էվելինա Բարսեղյանի կարճամետրաժ «Բրավիստ» (Bravoman) ֆիլմը ներառվել է Կաննի 69-րդ փառատոնի Short Film Corner արտամրցութային ծրագրում: Այն միաժամանակ կներկայացնի 2 երկիր` Հայաստանն ու Ռուսաստանը:
Կարճամետրաժ դրամատիկ «Բրավիստ»-ի համաշխարհային պրեմիերան կկայանա հենց Կաննում: 2015-ին ֆիլմի սցենարն ընդգրկվել էր փիթչինգի` սցենարների շնորհանդեսի, լավագույն 5-ում: «Բրավիստ» ֆիլմը նաև ընտրվել էր Eurochannel-ի կողմից միջազգային ցուցադրության համար` ռեժիսորն ու կանալի ներկայացուցիչն արդեն ստորագրել են պայմանագիրը:
«Սա իրոք երջանկություն է հեղինակների համար, երբ ֆիլմը մեծաքանակ հանդիսատես կարող է ունենալ: Eurochannel-ն ավելի քան 25 մլն հանդիսատես ունի 25 երկրում: Մենք շատ երկար ենք աշխատել դրան հասնելու համար և նկարահանել ենք ֆիլմը հակառակ բոլոր խոչընդոտներին ու հիասթափություններին…Մենք կանգ չառանք ու ստեղծեցինք մեր կինոն: Շնորհավորում եմ ֆիլմի ամբողջ թիմին, ինչպես նաև մեր գործընկերներին»,-ասել է ֆիլմի ռեժիսոր էվելինա Բարսեղյանը PanARMENIAN.Net-ին:
«Բրավիստը» պատմություն է սիրո և ցինիզմի մասին: Ֆիլմի հերոսը` Անդրեյը, ամեն երեկո հագնում է սմոկինգը և «բրավո» է բղավում թատրոններում փողի դիմաց: Անդրեյը վստահ է` բոլորը խաբում են, մինչև որ չի հանդիպում դահլիճում ամենաանկեղծ աղջկան: Գլխավոր դերերը կատարել են Պետերբուրգից հայտնի դերասաններ Իգոր Սերգեևը («Ելք», «Օտարը») և Կարինա Ռազումովսկայա, որը վերջերս արժանացել է «Ոսկե դիմակի» երկու մրցանակի: Ռազումովսկայան նաև հայտնի է մի շարք դերերով` «Մաժոր» սերիալում, «Ոչինչ պատահական չէ» ֆիլմում:
Էվելինա Բարսեղյանի նախորդ` «Մեկը ձեզ սիրում է» (2014) և «Փայլատակողը» (2015) ֆիլմերի պրեմիերաները նույնպես տեղի են ունեցել Կաննի փառատոնում:

6 Май 2016 - 07:47 AMT
Короткометражный фильм молодого армянского режиссера Эвелины Барсегян включен во внеконкурсную программу Каннского фестиваля Short film corner. Он будет одновременно представлять две страны – Армению и Россию.
Мировая премьера короткометражного драматического фильма «Бравист» (Bravoman) состоится на 69 Каннском кинофестивале во Франции. В 2015 году сценарий фильма вошел в пятерку лучших на питчинге (презентации сценария). Также фильм «Бравист» отобран телеканалом Eurochannel для международного показа. Режиссер, сопродюсер фильма Эвелина Барсегян и представитель телеканала уже подписали контракт.
«Это подлинное счастье для создателей – донести фильм до большого количества зрителей. У Eurochannel более 25 миллионов зрителей в 25 странах. Мы очень долго к этому шли и создавали ленту вопреки всем преградам и разочарованиям… Мы не остановились и создали наше кино. Поздравляю всю команду фильма, а также наших партнеров», – сказала PanARMENIAN.Net режиссер фильма Эвелина Барсегян.
«Бравист» – история о любви и цинизме. Герой фильма – Андрей, каждый вечер надевает смокинг и кричит «браво» в театрах за деньги. Андрей уверен — все врут. Пока не встречает самую искреннюю девушку в зале. Главные роли исполнили известные петербургские актеры Игорь Сергеев («Исход», «Чужой» и Карина Разумовская, актриса театра БДТ, недавно удостоившаяся двух премий «Золотая маска». Она также известна по ролям в сериале «Мажор», «Все не случайно» и в др.
Премьера предыдущих фильмов «Один человек вас любит» (2014), «Мерцающий» (2015) режиссера Эвелины Барсегян также состоялась на Каннском кинофестивале.