Թուրինի «Յուվենտուսը» հուսով է առաջ անցնել Լոնդոնի «Արսենալից» Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի համար մրցավազքում: Թուրինի ակումբը պատրաստ է ֆուտբոլիստի համար 24 մլն եվրո (մոտ $35 մլն ) վճարել, գրում է А Different League-ը transfermarketweb-ի վրա հղումով:
«Բորուսիայի» հետ Մխիթարյանի պայմանագրի ժամկետը լրանում է 2017-ին: Սակայն ֆուտբոլիստը հավանաբար կփոխի ակումբը արդեն 2016-ի ամռանը, քանի որ կողմերը չեն կարողանում համաձայնության գալ նոր պայմանագրի հարցում: 27-ամյա ֆուտբոլիստով հետաքրքրվում են «Յուվենտուսն» ու «Արսենալը»: Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Լոնդոնի «Չելսին» նույնպես հետքրքրվում է կիսապաշտպանով:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնեցին, որ Լոնդոնի «Արսենալը» մոտ $32 մլն է առաջարկել Մխիթարյանի համար: «Բորուսիայի» և «Արսենալի» միջև բանակցությունները կարող են ավարտվել սեղմ ժամկետում` խաղից դուրս թողնելով «Յուվենտուսին»: Անգլիական ակումբը փորձում է գրավել հայ ֆուտբոլիստին նաև բարձր աշխատավարձով: Մխիթարյանի շաբաթական աշխատավարձը Լոնդոնում կկազմի մոտ 100 հազար ֆունտ` դա տարեկան $7.5 միլիոնից ավելի կկազմի:
Ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանը շատ լավ և արդյունավետ խաղ է ցուցադրում: Նա մասնակցել է Գերմանիայի առաջնության 29 հանդիպման` դառնալով 12 գոլի և 14 գոլային փոխանցման հեղինակ: Եվրոպայի լիգայում Մխիթարյանը մասնակցել է 15 հանդիպման` դառնալով 8 գոլի և 10 արդյունավետ փոխանցումների հեղինակ:

Туринский «Ювентус» надеется опередить лондонский «Арсенал» в гонке за полузащитником армянской сборной и дортмундской «Боруссии» Генрихом Мхитаряном. Туринский клуб готов заплатить за футболиста £24 млн (около $35 млн), пишет А Different League со ссылкой на transfermarketweb.
Текущий контракт Мхитаряна с «Боруссией» истекает в 2017 году. Однако футболист скорее всего летом 2016 года поменяет футбольный клуб, так как стороны не могут прийти к согласию вокруг заключения нового контракта с. «Ювентус» и «Арсенал» заинтересованы в приобретении 27-летнего футболиста. Ранее стало известно, что лондонский «Челси» также заинтересован в услугах полузащитника.
Ранее СМИ сообщали, что лондонский «Арсенал» предложил за Мхитаряна около $32 млн. Переговоры между «Боруссией» и «Арсеналом» могут завершиться в кратчайшие сроки, оставив «Ювентус» не у дел. Английский клуб пытается привлечь армянского футболиста также высокой зарплатой. Недельная зарплата Мхитаряна в Лондоне составит около 100 тыс фунтов, это более $7.5 млн в год.
В нынешнем сезоне Мхитарян показывает очень сильную и эффективную игру. Он принял участие в 29 матчах чемпионата Германии, став автором 12 голов и 14 голевых передач. В Лиге Европы Мхитарян сыграл в 15 матчах, забив 8 голов и отдав 10 результативных передач.