Մայիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ և 82 մմ ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Вооруженные силы Азербайджана в ночь с 6 на 7 мая обстреляли позиции Армении на северо-восточном участке границы, сообщает министерство обороны Армении.
«В ночь с 6 мая на 7-ое мая азербайджанская сторона продолжила применять стрелковое и снайперское вооружение различного калибра и вела огонь беспорядочными очередями по пограничным позициям армянских позиций», — говорится в сообщении пресс-службы МО Армении.
Передовые части ВС Армении уверенно контролируют ситуацию, в случае необходимости прибегая к ответным действиям.
В ночь с 6 мая на 7-ое мая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС оставалась без изменений. Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия различного калибра и 82мм минометов.