Մայիսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը կրկին տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` հիմնականում օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանությունը:

16 Май 2016 - 07:47 AMT
В ночь на 16 мая на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы противник продолжал вести беспорядочный огонь по армянским позициям из стрелкового и снайперского оружия различного калибра.
ВС Армении контролируют ситуацию на границе и уверенно выполняют поставленные перед ними задачи.
В ночь на 16 мая оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС была относительно спокойной, передает пресс-служба АО НКР.Противник продолжил нарушать договоренность о прекращении огня, применяя разнокалиберное стрелковое оружие.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики придерживались договоренности о прекращении огня и продолжили уверенно осуществлять оборону боевых постов.