Շվեյցարական Մոնտրյու քաղաքում ավարտված թաեքվոնդոյի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արման Երեմյանը (87 կգ) դարձել է արծաթե մեդալակիր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Եվրոպայի առաջնության նախկին չեմպիոնը հասել էր եզրափակիչ, որտեղ մրցում էր ռուս Վլադիսլավ Լարինի հետ: Երեմյանը զիջել է մրցակցին միայն 0-1 հաշվով: Երրորդ տեղում Ադրբեջանի և Սերբիայի ներկայացուցիչներն էին:
Ավելի վաղ 68 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Սերգեյ Վարդազարյանն առավելության հասնելով իտալացի, թուրք և ադրբեջանցի մարզիկների նկատմամբ դարձել էր Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:
Եվրոպայի այս առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնում էին` Վարագ Աղաջանյանը (54 կգ), Հայկազ Սամվելյանը (58 կգ), Սերգեյ Ավանեսովը (63 կգ), Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ), Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ), Արման Երեմյանը (87 կգ):

23 Май 2016 - 07:20 AMT
На завершившемся в швейцарском городе Монтре чемпионате Европы по тхэквондо представитель Армении Арман Еремян (87 кг) стал серебряным медалистом.
Бывший чемпион Европы дошел до финала, где встречался с россиянином Владиславом Лариным. Еремян уступил сопернику с минимальным счетом 0:1 и стал серебряным медалистом чемпионата Европы. На третьем месте – представители Азербайджана и Сербии, передает пресс-служба НОК.
Ранее, выступающий в весовой категории 68 кг Сергей Вардазарян добился преимущества над итальянским, турецким и азербайджанским спортсменами и стал бронзовым медалистом чемпионата Европы.
На этом чемпионате Европы Армению представляли: Вараг Агаджанян (54 кг), Айказ Самвелян (58 кг), Сергей Аванесов (63 кг), Сергей Вардазарян (68 кг), Давид Вардумян (74 кг) и Арман Еремян (87 кг).