Մայիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով օպերատիվ իրավիճակը չի փոփոխվել: Ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ արձակել սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ևս իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

В ночь на 23 мая оперативная ситуация на армяно-азербайджанской государственной границе не претерпела изменений.
На северо-восточном участке границы азербайджанская сторона продолжила беспорядочные обстрелы в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра.
ВС Армении контролируют ситуацию на границе и с уверенностью выполняют поставленные задачи,сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
В ночь на 23 мая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС продолжила оставаться спокойной. Азербайджан продолжил нарушать режим прекращения огня, применив стрелковое оружие разного калибра.
Подразделения Армии обороны НКР соблюдают режим прекращения огня и продолжают осуществлять боевое дежурство.