Չնայած եվրոպական գրանդերի՝ Հենրիխ Մխիթարյանի հանդեպ հետաքրքրությանը, Դորթմունդի «Բորուսիան» չի պատրաստվում հրաժարվել ֆուտբոլիստից:
Ինքը Մխիթարյանը, սակայն, պնդում է, որ պայմանագրում ավելացվի կետ, որը կկապի ակումբում իր ապագան գլխավոր մարզիչ Թոմաս Թուխելի ապագայի հետ: Նա առաջարկում է ավելացնել պայմանագրում կետ, որը թույլ կտա նրան անհապաղ հեռանալ ակումբից՝ Թուխելի հեռանալու դեպքում:
Մխիթարյանի պայմանագիրը գործում է մինչև 2017 թվականը, Թուխելի պայմանագիրը՝ մինչև 2018 թվականը:
Մխիթարյանի համար պայքարում են մի քանի խոշոր ակումբեր, որոնցից առավել հաճախ հիշատակվում են «Յուվենտուսի», «Չելսիի» ու «Արսենալի» անունները: Թուրինյան ակումն առաջարկում էր հայ ֆուտվոլիստի համար մոտ $35 մլն, «Չելսին»՝ մոտ ավելի քան €60 մլն, «Արսենալը՝» – մոտ $35 մլն ու տարեկան $ 7.5 մլն աշխատավարձ:
Կարդացեք նաև. «Բորուսիան» մտադիր է պահել Մխիթարյանին մինչև 2017 թվականը. Արդեն 2 կարևոր խաղացող է վաճառել

В планы полузащитника дортмундской «Боруссии» и сборной Армении Генриха Мхитаряна смена клубной прописки в данный момент не входит, несмотря на то, что в его услугах заинтересован не один ведущий европейский клуб.
Однако свое пребывание в стане дортмундцев футболист обусловливает одной предпосылкой, которая связана с главным тренером Томасом Тухелем, сообщает Championat.com со ссылкой на WDR 2.
Если Мхитарян продлит контракт с клубом, то он хочет включить в новое соглашение пункт о том, что может за определенную сумму немедленно покинуть «Боруссию», если ее покинет Тухель.
Действующее соглашение Мхитаряна с «Боруссией» в силе до 2017 года, тогда как Тухель связан контрактом с клубом до 2018 года.
Читайте также:«Челси» и «Арсенал» вынуждены подождать: Генрих Мхитарян останется в «Боруссии» до лета 2017 года