Մայիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում օպերատիվ իրավիճակը հանգիստ է եղել:
Սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում արձանագրվել են ադրբեջանական կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից արձակված հատուկենտ կրակոցներ:
Մայիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտում չի արձանագրվել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

25 Май 2016 - 07:00 AMT
В ночь на 25 мая оперативная ситуация на армяно-азербайджанской государственной границе была спокойной.
На северо-восточном участке границы ВС Азербайджана произвели единичные выстрелы из стрелкового оружия различного калибра.
ВС Армении контролируют приграничную ситуацию и уверенно выполняют поставленные задачи, передает пресс-служба министерства обороны Армении.
В ночь на 25 мая на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушений договоренности о прекращении огня зафиксировано не было. Передовые части Армии обороны НКР контролируют оперативную ситуацию и предпринимают необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций.