Մայիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում օպերատիվ իրավիճակը շարունակել է մնալ հանգիստ: Սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում արձանագրվել են միայն ադրբեջանական կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից արձակված հատուկենտ կրակոցներ:
ՀՀ զինված ուժերն ամենօրյա ռեժիմով վստահորեն իրականացնում են առաջադրված խնդիրները:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը մնացել է հանգիստ:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինետաեսակներից` որոշ ուղղություններում օգտագործելով նաև դիպուկահար հրացաններ: ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В ночь с 26-го на 27 мая оперативная ситуация на армяно-азербайджанской границе оставалась спокойной.
На северо-восточном участке приграничной зоны зафиксированы одиночные выстрелы только с азербайджанской стороны, выпущенные из разнокалиберного стрелкового оружия, сообщает пресс-служба МО Армении.
Вооруженные силы Армении уверенно выполняют поставленные перед ними задачи.
В ночь на 26 мая оперативная ситуация на армяно-азербайджанской государственной границе была спокойной. На северо-восточном участке границы ВС Азербайджана произвели единичные выстрелы из стрелкового оружия различного калибра.