«Լենինգրադ» ռուսական ռոք խումբը հոկտեմբերի 19-ին համերգով հանդես կգա Երևանում: Այդ մասին հայտնել է Forpostart Production ընկերությունն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Սերգեյ Շնուրովի և նրա խմբի ելույթը միշտ հզոր դրայվի մեծ ալիք է, որը դրական մեծ լիցք կհաղորդի հանդիսատեսին: Երաժիշտներն աշխատում են մեծ նվիրումով և կարող են գրավել ցանկացած լսարան: «Լենինգրադի» 2016-ի համերգները ներառում են կոլեկտիվի գլխավոր հիթերը, որոնք միլիոնավոր դիտումներ ունեն համացանցում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Սերգեյ Շնուրովի կոլեկտիվը 2003-ին «Մուզ-ՏՎ»-ի առաջին մրցանակաբաշխության հաղթողն է դարձել «Լավագույն ռոք խումբ» անվանակարգում:
«Լենինգրադը» համարվում է ամենասկանդալային ռուսական ռոք խմբերից մեկը: 10 տարի շարունակ նրանք կատարում են իրենց ոչ նորմատիվ բառապաշարով հագեցած երգերը` ոմանց ուրախացնելով, մյուսներին` ինչ-որ քողարկված իմաստ հաղորդելով: Իսկ 2008-ին Շնուրովը հայտարարեց «Լենինգրադի» լուծարման մասին և սկսեց զբաղվել նոր նախագծով, որը կոչվեց «Ռուբլի»: Սակայն արդեն 2 տարի անց` 2010-ի ամռանը, նույնքան անսպասելի ազդարարվեցին «Լենինգրադի» համերգները, դրան հաջորդեց խմբի վերամիավորումը:

Российская рок-групп «Ленинград» выступит с концертом в Ереване 19 октября. Об этом сообщила компания Forpostart Production на своей странице в соцсети Facebook.
«Выступления Сергея Шнурова и его группировки – это всегда неиссякаемый поток напора и драйва, несущие мощный заряд позитива. Музыканты выкладываются на все сто и способны завести любую аудиторию. Концерты «Ленинграда» 2016 года включают в себя главные хиты коллектива, набирающие в интернете миллионы просмотров», – отмечается в сообщении.
Коллектив Сергея Шнурова стал победителем в номинации «Лучшая рок-группа» на первой церемонии Премии Муз-ТВ в 2003 году.
«Ленинград» считается одной из самых скандальных российских рок-групп. На протяжении десяти лет они исполняют матерные песни, кого-то веселя, кому-то донося скрытый смысл. А в 2008-м Сергей Шнуров объявил о распаде «Ленинграда» и занялся новым проектом под названием «Рубль». Но уже два года спустя – летом 2010-го также неожиданно были анонсированы концерты «Ленинграда» и последовавшее за ними воссоединение.