«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» ընկերությունը շնորհավորում է Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրն ու խոստանում հետագայում էլ շարունակել լինել նրանց կողքին:
Տարիներ շարունակ ընկերությունն այս օրը տարբեր միջոցառումներ է նախաձեռնում՝ փոքրիկների տոնն ավելի հետաքրքիր դարձնելով:
«Բիզնես գործունեությունից բացի, մշտապես կարևորում ենք հայ հասարակության կյանքին «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերության ակտիվ մասնակցությունը: Այսօր, սովորույթի համաձայն, մեր գործընկերների հետ մի շարք միջոցառումներ ենք նախաձեռնել, որոնք այս գեղեցիկ օրն ավելի տոնական կդարձնեն թե Երևանում, թե մարզերում բնակվող երեխաների համար»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Սայյորա Այուպովան:
Միջոցառումների շարքը մեկնարկել է դեռ մայիսի 29-ին՝ Հյուսիսային պողոտայում բացօթյա համերգով և մուլտֆիլմերի հերոսների մասնակցությամբ բարեգործական ակցիայով: Այն ուղղված էր աջակցելու սոցիալապես անապահով երեխաների ընտանիքներին:
Այսօր՝ հունիսի 1-ին, «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունն այլ միջոցառումների էլ է մասնակցում: Մասնավորապես, մի շարք գործընկեր սուպերմարկետներում երեխաների համար հյութերի և կոնֆետների հյուրասիրություն է կազմակերպվել, նրանց նաև նվերներ են բաժանվելու:
Ընկերությունն այս տարի կրկին աջակցում է գործընկեր «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության՝ 200 երեխաների համար կազմակերպած տոնական միջոցառմանը՝ տրամադրելով զովացուցիչ ըմպելիքներ և բնական հյութեր։ Քաղաքապետարանի հարևանությամբ գտնվող Մանկական այգում էլ երեխաներին տոնական միջոցառում, համերգ և խաղեր են սպասվում, իսկ մինչ այդ կենտրոնական փողոցներում փոքրիկներին ընկերության աջակցությամբ հյութեր և պաղպաղակ կբաժանեն:
Մայրաքաղաքից բացի, միջոցառումներ են սպասվում նաև մարզերի փոքրիկ բնակիչներին: Ծաղրածուների և մուլտֆիլմերի հերոսների մասնակցությամբ, ինչպես նաև կոնֆետների և հյութերի հյուրասիրությամբ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա»-ի աջակցությամբ միջոցառում կկազմակերպվի Արմավիրի Գայ գյուղում: Մոտ 800 երեխայի համար նախատեսված ևս մեկ միջոցառում էլ կկայանա Ծաղկաձորի կենտրոնում: Այդտեղ Երևանից և մարզերից ժամանած 6-13 տարեկան երեխաների համար պարի փառատոնից հետո կկազմակերպվի հյուրասիրություն:

Компания «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» поздравляет с Международным днем защиты детей, обещая и в будущем оставаться рядом с ними.
На протяжении многих лет Компания в этот день участвует в организации различных мероприятий, которые делают праздник детей еще более интересным.
«Помимо предпринимательской деятельности, мы придаем огромное значение активному участию компании «Кока-Кола Хелленик Армения» в жизни армянского общества. По традиции, сегодня вместе с нашими партнерами мы организовали ряд мероприятий, которые сделают этот красивый день еще более праздничным для детей, проживающих как в Ереване, так и в других районах Армении», – отметила генеральный директор Компании «Кока-Кола Хелленик Армения» Сайора Аюпова.
Мероприятия по случаю праздника стартовали еще 29 мая на Северном проспекте, где состоялся благотворительный концерт с участием героев мультфильмов. Акция была направлена на поддержку детей из необеспеченных семей.
Сегодня, 1 июня, компания «Кока-Кола Хелленик Армения» участвует и в других мероприятиях. В частности, в сотрудничестве с некоторыми супермаркетами Компания подготовила угощения для детей в виде напитков и сладостей, также подарков.
Компания в этом году также содействовала организации благотворительным фондом «Орран» мероприятия для 200 детей, обеспечив праздник прохладительными напитками и натуральными соками.
В детском парке по соседству с мэрией Еревана пройдут праздничные мероприятия, концерт, и будут организованы игры, а на центральных улицах города детей будут угощать напитками и мороженым.
Помимо столицы, праздничные мероприятия организованы также для детей, проживающих в районах. В селе Гай Армавирской области «Кока-Кола Хелленик Армения» содействовала организации мероприятие с участием клоунов и героев мультфильмов, где детей будут угощать напитками и сладостями.
Праздничные угощения также предусмотрены для 800 детей в Цахкадзоре, где будет организован фестиваль танцев.