ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մշտապես պատրաստակամությամբ է իր փորձն ու հաջողության գաղտնիքները կիսել ուսանողների հետ. բացառություն չեն նաև Առաջնորդության դպրոցի սաները, որոնք բազմիցս առիթ են ունեցել հյուրընկալվելու ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում՝ մտերիմ զրույց ունենալով ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ: Այս անգամ, որպես Առաջնորդության դպրոցի վաղեմի բարեկամ և գործարար առաջնորդ՝ Ռալֆ Յիրիկյանը հրավիրվել էր մասնակցելու Առաջնորդության դպրոցի սաների ավարտական արարողությանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
«Այստեղից ձեզ համար բացվում է մարտահրավերներով լի կյանքի նոր ճանապարհ՝ ընտրություն լայն հնարավորություններով: Ապագայի բոլոր տեսլականները խոստումնալից են և հեռանկարային: Այդ տեսլականները կյանքի կոչելու համար պահանջվում է ջանասիրություն, պատասխանատվության զգացում, տքնաջան աշխատանք, ճիշտ որոշումներ կայացնելու ունակություն և նպատակներին հասնելու վճռականություն»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:
«Առաջնորդ լինելը երբեք հեշտ չի եղել: Իրական առաջնորդը պետք է օրինակ ծառայի մյուսների համար, ուղղորդի, խանդավառի սեփական գաղափարներով: Սա հսկայական պատասխանատվություն է ենթադրում, ինչպես նաև պահանջում է լինել ուժեղ ու զգոն: Ականատես լինելով, թե ինչպիսի ոգևորությամբ, նվիրումով ու խանդավառությամբ եք դուք՝ Առաջնորդության դպրոցի ուսանողներդ ու դասընթացավարներդ, վերաբերվում ձեր աշխատանքին, վստահաբար կարող եմ ասել, որ ունեք ամեն ինչ՝ հաջողության հասնելու ճանապարհին հանդիպող բոլոր խոչընդոտները հաղթահարելու համար՝ գիտելիք, հմտություններ, գաղափարներ և երազանքներ: Համոզված եմ՝ ապագայում կլսեմ ձեզնից յուրաքանչյուրի նվաճումների մասին», – ավելացրել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսություններով է հանդես եկել մի շարք կրթական, գործարար և տեխնոլոգիական հաստատություններում և համաժողովներում:
Ռալֆ Յիրիկյանի ղեկավարությամբ, առավել քան 10 տարվա գործունեության ընթացքում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը դարձել է առաջատար թե հեռահաղորդակցության ոլորտում՝ ունենալով շուկայի ամենամեծ մասնաբաժինը, և թե՛ նորարարությունների ոլորտում: Ընկերությունը Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջին և միակ օպերատորն է, որն առաջարկում է ծառայություններ 4G ցանցում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նաև առաջին ընկերությունն է, որը ներդրել և տարածել է Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության (ԿՍՊ) հայեցակարգը՝ որպես կորպորատիվ մշակույթի կարևոր բաղադրիչ: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իրականացրել է ԿՍՊ ծրագրեր տարբեր ոլորտներում՝ նպաստելով այդ ոլորտների կայուն զարգացմանը և երկրի տնտեսական աճին: Ընկերությունը զգալի ներդրումներ է կատարում առողջապահության, մշակույթի, գիտության, բնապահպանական իրազեկման, կրթության և համայնքային զարգացման ոլորտներում:

The Leadership School hosted a 2015-2016 graduation ceremony, with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian invited to deliver a speech.
Leadership School is anon-political and non-religious organization which seeks tosupport the development of future Armenian leadersin cooperation with prominent local and international leaders, thinkers and organizations.
“You step into a new path which offers millions of opportunities, challenges, choices and possibilities,” Yirikian said as he addressed the students.
“All these things are thrilling and promising, but they require immense efforts, responsibility, hard work, ability to make the right decision, readiness to follow the values set. Being a leader has never been easy, because a leader sets examples, provides guidelines. This is a huge responsibility which makes people strong and careful. Having witnessed the enthusiasm of the students and the lecturers of the Leadership School, their dedication and energy, I can surely say that you have broad knowledge, skills, ideas and dreams to serve as tools necessary for overcoming the obstacles.”
Yirikian has been a featured speaker at a number of academic, business and technology institutions and forums.
In more than 10 years, VivaCell-MTS has become popular not only as the telecommunications leader with the largest market share, but also the innovations leader. The Company was not only the first and only telecommunications operator to offer 4G services, but also the first to introduce and promote the concept of CSR as an essential part of corporate behavior. VivaCell-MTS has implemented numerous projects in a broad range of sectors thus contributing to the sustainability of these sectors and the country’s economic development. The Company makes considerable investments into the implementation of innovative projects in the sectors of healthcare, culture, science, child care, environmental protection, education, and rural infrastructure.